Długi polskich firm robią wrażenie
Autor Przemysław Terlecki - 14 Sierpnia 2019

Ogromne długi polskich firm. Kwoty idą w dziesiątki miliardów

Długi polskich firm robią wrażenie. Niestety nie jest to wrażenie pozytywne. Jak donosi portal INNPoland, rodzime przedsiębiorstwa toną w długach. Te niestety idą w dziesiątki miliardów złotych. A jest coraz gorzej.

Długi polskich firm sięgają już astronomicznej kwoty 31 mld złotych. Okazuje się, że spłacanie zaległości wobec banków i kontrahentów idzie polskim przedsiębiorstwom jak krew z nosa. Najgorzej jest szczególnie w trzech branżach. Mowa o handlu, przemyśle oraz budownictwie.

Z tej trójki najgorzej jednak wygląda handel. Ten zalega z oddaniem 7,2 mld złotych. Na drugim miejscu natomiast znajduje się przemysł, który zalega ze spłatą 5,4 mld złotych. Budownictwo natomiast ma do oddania wierzycielom 5 mld złotych. Zadłużenie ogółu przedsiębiorstw jednak cały czas rośnie. Puls Biznesu donosi o tym, że wzrosło w drugim kwartale tego roku o 849 mln złotych.

500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenieCzytaj dalej

Długi polskich firm idą w miliardy złotych

Największy wzrost zadłużenia zanotował przemysł, bo aż o 216 mln złotych. Należności wobec handlu wzrosły natomiast o 108 mln złotych, a "najlepiej" wypadło budownictwo, którego dług urósł o 19 mln złotych. Przez to zadłużenie z pierwszego kwartału, kiedy to wynosiło 30,41 mld złotych urosło do poziomu ponad 31 mld złotych.

Łączna wartość przeterminowanych (...) zobowiązań kredytowych i pozakredytowych polskich przedsiębiorstw, widoczna w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz w bazie Biura Informacji Kredytowej na koniec czerwca 2019 roku dobiła do 31,26 mld zł - czytamy w komunikacie BIG InfoMonitor.

INNPoland podaje jednak za Krajowym Rejestrem Długów, że liczba dłużników w Polsce ogólnie rośnie i mowa tutaj nie tylko o dłużnikach w postaci firm, ale także o zwykłych Polakach. W ciągu pięciu lat zadłużenie Polaków wzrosło o 182,5%.

Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąFantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News