BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dlaczego praca w banku? Rozmowa kwalifikacyjna: Podpowiadamy

23 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Dlaczego praca w banku: rozmowa kwalifikacyjna, która może nam otworzyć drzwi do pracy w banku nieco różni się od przeciętnej rozmowy kwalifikacyjnej. Szczególnymi wyróżnikami takiej rozmowy jest szczególne skupienie się na finansach i bankowości, ale rek

Dlaczego praca w banku: rozmowa kwalifikacyjna podczas rekrutacji do pracy w banku jest troszkę odmienna od przeciętnej rozmowy. Musimy pamiętać, że praca w banku oznacza codzienną styczność z dużymi sumami pieniędzy, a także potrzebę zachowania szczególnej ostrożności w ramach wykonywanej pracy czy też odporność na korupcję. Co więc odpowiedzieć, kiedy padnie pytanie "dlaczego praca w banku"?

Zacznijmy od tego, że do pracy w banku rekruterzy przyjmują ludzi po surowej selekcji. Kandydat na stanowisko w banku powinien przedstawiać chociaż podstawowy poziom wiedzy w dziedzinie produktów bankowych, ale także ekonomii. Nieodzowna na tym stanowisku jest również znajomość funkcjonowania lokat, ale także mechanizmów dotyczących mikro i makroekonomii.

Dlaczego praca w banku: rozmowa kwalifikacyjna

Z pewnością starając się o pracę w banku, usłyszymy pytanie dotyczące naszego przygotowania do pracy w banku. Chodzi tutaj szczególnie o doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Jeśli mamy za sobą takową, to z pewnością opis doświadczeń zawodowych pozwoli nam zabłysnąć jako profesjonaliści. Dobrze byłoby także znać produkty bankowe, a szczególnie te, które oferuje bank, do którego aplikujemy. Chociaż pobieżna znajomość ofert kredytów czy lokat w tym banku niewąpliwie pomogłaby naszemu wizerunkowi, który przedstawiałby się jako profesjonalny.

Możemy także spodziewać się pytania, dotyczącego największego zainteresowania danym zagadnieniem branży. W tym wypadku obszerna wypowiedź na temat jakiegoś branżowego zagadnienia byłabyt najwłaściwsza. Przedstawiłaby nas jako osoby zainteresowane tematem naprawdę, znawcy pewnej dziedziny, a także, jak w opisanym już wcześniej przypadku, wyeksponowałaby nasz profesjonalizm.

W ramach rozmowy o pracę w banku możemy być także poproszeni o sprzedaż danego przedmiotu lub nawet produktu bankowego rekruterowi. Jest to oczywiście pewna gra, która ma na celu udowodnienie, że znamy się na sprzedaży, co także jest bardzo przydatne w pracy w banku. W końcu musimy pozyskiwać klientów i przekonywać ich do zakupu produktów bakowych.

Natomiast jednym z trudniejszych pytań jest "dlaczego akurat praca w banku". Tutaj oczekiwana jest szczera odpowiedź i taką właśnie powinniśmy przedstawić. W innym wypadku nasza nieszczerość zostanie zweryfikowana przez późniejszy stosunek pracy. Jeśli nie mamy więc żyłki do spraw finansowych, ekonomicznych, sprzedażowych, a produkty bankowe to dla nas czarna magia, nie ma sensu podejmować pracy w banku.

Tagi:

pracownicypracodawcyPolskapraca

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Scena

Praca

Życie muzyka. Nie jest łatwo utrzymać się z pasji

Czytaj więcej >

Praca

Zmiany w Kodeksie Pracy. Pojawią się nowe urlopy

Czytaj więcej >

Praca

KSeF będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców. Rząd podkreśla: to duża oszczędność

Czytaj więcej >

Praca

Mercedes umie wynagrodzić swoich pracowników. Gigant motoryzacyjny szykuje się do wypłat sowitych premii

Czytaj więcej >

Praca

Szykuje się ważna zmiana dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Mogą wreszcie dostać prawo pracy

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

W tym zawodzie zarobisz nawet 90 tys. złotych miesięcznie

Czytaj więcej >