Diesel zniknie z centrum Warszawy - zapowiedź Rafała Trzaskowskiego
Pixabay/geralt
Autor Maria Glinka - 29 Lutego 2020

Diesle zostaną wyrzucone z centrum miasta? W Warszawie szykuje się spora rewolucja

Diesle znikną z centrum stolicy? Z taką propozycją wyszedł prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W trakcie piątkowego spotkania z mieszkańcami Ursynowa przyznał, że ograniczenie ruchu samochodowego w sercu miasta jest niezbędne dla poprawy jakości powietrza.

Diesle z zakazem wjazdu na niektóre ulice

Diesle, postrzegane za niezwykle szkodliwe dla środowiska, mają zniknąć z centrum Warszawy. Prezydent Warszawy podkreślił jednak, że do takich zmian trzeba się dobrze przygotować. „Musimy mieć czas, ponieważ nie wszystkich obywateli stać na wymianę pojazdów” – przyznał Trzaskowski.

W trakcie spotkania zaznaczył, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego to „absolutny priorytet” – pisze bankier.pl. Pierwszym krokiem w tej nowej strategii miałoby być wyeliminowanie aut na olej napędowy.

Zdaniem prezydenta takie rozwiązanie przyniesie pożytek wszystkim mieszkańców. W tym kontekście zapowiedział także rozszerzenie strefy płatnego parkowania.

Już nikt cię nie nabierze na używane auto. Od marca rewolucja w ogłoszeniachJuż nikt cię nie nabierze na używane auto. Od marca rewolucja w ogłoszeniachCzytaj dalej

Śladem zachodnioeuropejskich miast

Warszawa nie jest jedynym miastem, które ma w planach ustanowienie zakazu wjazdu samochodów najbardziej zanieczyszczających środowisko. Wprowadzenie takich przepisów do końca 2025 r. zapowiedziały władze Paryża, Aten i Meksyku.

Już teraz do centrum Berlina, Hamburga czy Monachium nie mogą wjeżdżać pojazdy emitujące dużą ilość trujących spalin. Płatny wjazd w wysokości 11,5 funta do centralnych dzielnic wprowadzono jakiś czas temu w Londynie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Torunee Trzaskowskiego po warszawskich dzielnicach

Poza tematem ograniczenia ruchu samochodowego w centrum Warszawy, Trzaskowski starał się poruszać kwestie z życia codziennego mieszkańców. W trakcie spotkania na Ursynowie prezydent odpowiadał na pytania dotyczące gospodarki odpadami, walki ze smogiem czy transportu publicznego. Było to kolejne zebranie w ramach cyklu spotkań z obywatelami.

Inauguracja programu „Spotkajmy się w Warszawie” miała miejsce 23 stycznia 2020 r. na Wawrze. Celem serii ma być bezpośredni dialog z mieszkańcami poszczególnych dzielnic na temat najważniejszych problemów. Stołeczny ratusz zaznaczył, że przedsięwzięcie ma stanowić wsparcie dla czołowych projektów i wydarzeń w konkretnych dzielnicach.

„Przede wszystkim będę słuchał tego, co mieszkańcy mają mi do powiedzenia i będę starał się odpowiadać na pytania. Na tym polega ta inicjatywa, żeby urząd wyszedł do mieszkańców” – przyznał prezydent.

Co więcej, w trakcie wizyt Trzaskowskiego rozstawiane są mobilne punkty konsultacyjne, w których mieszkańcy mogą m.in. uzyskać poradę czy nawet złożyć wniosek o dotację.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News