BiznesINFO.pl

Wikimedia Commons, Li Yang ly0ns, wolna licencja

Wiemy już, kto jest najbogatszym Chińczykiem. Jego pomysł na biznes zaskakuje prostotą

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Chiny mają nowego lidera rankingu największych bogaczy

Zhong Shanshan objął prowadzenie w rankingu najzamożniejszych ludzi w Chinach, wyprzedzając Jacka Ma, założyciela Alibaby. Wartość majątku Zhonga Shanshana szacuje się na 58.7 mld dolarów, tymczasem majątek Jacka Ma - na  56,7 mld dolarów. To przetasowanie jest wynikiem debiutu giełdowego jego firmy Nongfu Spring. Mogłoby się wydawać, że najbogatszym człowiekiem w Chinach będzie przedsiębiorca sektora nowych technologii, jednak w przypadku Shanshana jest całkiem inaczej. Miliarder podbił Chiny produkując wodę w butelkach Nongfu Spring. Jak podaje Business Insider, Shanshan zapracował sobie na medialny przydomek "samotnego wilka" ze względu na fakt, że prowadząc biznes unika polityki czy grup interesów. 

Zhong Shanshan podbił Chiny wodą butelkowaną oraz szczepionkami

Woda butelkowana Nongfu Spring, dzięki której Zhong Shanshan strącił z piedestału właściciela Alibaby Jacka Ma, stając się najbogatszym człowiekiem w Chinach, to nie jedyny dochodowy biznes miliardera. W kwietniu 2020 roku na giełdzie zadebiutowała także należąca do niego spółka Beijing Wantai Biological Pharmacy zajmująca się produkcją szczepionek. Mimo tych sukcesów niewykluczone jest, że Jack Ma wkrótce powróci na pierwsze miejsce listy najbogatszych ludzi Chin. Jak podaje Business Insider, właściciel Alibaby przygotowuje się do wprowadzenia na giełdę swojego fintechu Ant Group, co może doprowadzić do kolejnego przetasowania w rankingu.

Tagi:

milionerzymiliarderzyChiny

Podobne artykuły

Polska i Świat

Co robić w przypadku kupna mieszkania z naruszoną ścianą nośną? Ekspert tłumaczy
Czytaj więcej >

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]