Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ceny ropy znowu zaczęły spadać. OPEC zastanawia się nad taktyką
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 14.07.2020 02:00

Ceny ropy znowu zaczęły spadać. OPEC zastanawia się nad taktyką

Ceny ropy spadają.
https://pixabay.com/drpepperscott230

Ceny ropy rosły

Jeszcze kilka tygodni temu cały świat z zapartym tchem obserwował wzrost cen ropy na świecie. Co więcej, podczas ówczesnej wojny cenowej po dwóch stronach barykady stanęły Moskwa i Rijad, które dopiero w kwietniu tego roku zawarły porozumienie. Kraje OPEC finalnie nie podniosły produkcji surowca.

Przełożyło się na to na ceny ropy, które systematycznie zaczęły piąć się w górę. Przypomnijmy, że na giełdzie WTI, ceny rosły nieprzerwanie sześć tygodni z rzędu.

Ceny ropy spadają

Jak podaje Puls Biznesu, ceny za baryłkę ropy spadają. W poniedziałek za jedną baryłkę trzeba było zapłacić 40,10 USD. To spadek o 1,1 proc. w porównaniu z ostatnim notowaniem. Za bryłkę ropy West Texas na giełdzie NYMEX należało zapłacić mniej o 45 centów niż w piątek. Przypomnijmy, że członkowie OPEC jeszcze nie podjęli decyzji w związku z przedłużeniem cięć na produkcję surowca. Business Insider dodaje do tego wszystkiego opinie analityków, którzy nie wykluczają nowej fali zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych.

OPEC to Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową. Skupia w swoich szeregach 13 państw z całego świata. Jej celem jest ujednolicenie polityki wydobycia surowca oraz współpraca w zakresie regulacji cen w zakresie sprzedaży ropy naftowej.