Ceny ropy spadają.
https://pixabay.com/drpepperscott230
Autor Kamila Jeziorska - 14 Lipca 2020

Ceny ropy znowu zaczęły spadać. OPEC zastanawia się nad taktyką

Ceny ropy w Stanach Zjednoczonych maleją. To nowość w porównaniu z tym, że jeszcze kilka tygodni z rzędu ceny surowca potrafiły rosnąć. Obecnie ceny ropy utrzymują się na WTI ok. 40 USD za baryłkę.

Ceny ropy rosły

Jeszcze kilka tygodni temu cały świat z zapartym tchem obserwował wzrost cen ropy na świecie. Co więcej, podczas ówczesnej wojny cenowej po dwóch stronach barykady stanęły Moskwa i Rijad, które dopiero w kwietniu tego roku zawarły porozumienie. Kraje OPEC finalnie nie podniosły produkcji surowca.

Mamy konkretne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Miażdżąca przewaga jednego kandydataMamy konkretne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Miażdżąca przewaga jednego kandydataCzytaj dalej

Przełożyło się na to na ceny ropy, które systematycznie zaczęły piąć się w górę. Przypomnijmy, że na giełdzie WTI, ceny rosły nieprzerwanie sześć tygodni z rzędu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Ceny ropy spadają

Jak podaje Puls Biznesu, ceny za baryłkę ropy spadają. W poniedziałek za jedną baryłkę trzeba było zapłacić 40,10 USD. To spadek o 1,1 proc. w porównaniu z ostatnim notowaniem. Za bryłkę ropy West Texas na giełdzie NYMEX należało zapłacić mniej o 45 centów niż w piątek. Przypomnijmy, że członkowie OPEC jeszcze nie podjęli decyzji w związku z przedłużeniem cięć na produkcję surowca. Business Insider dodaje do tego wszystkiego opinie analityków, którzy nie wykluczają nowej fali zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych.

Prawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuPrawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuCzytaj dalej

OPEC to Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową. Skupia w swoich szeregach 13 państw z całego świata. Jej celem jest ujednolicenie polityki wydobycia surowca oraz współpraca w zakresie regulacji cen w zakresie sprzedaży ropy naftowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News