fot. cba.gov.pl
Autor Kasper Starużyk - 5 Czerwca 2019

Wyłudzili 27 mln zł. CBA zatrzymało 17 osób

CBA przeprowadziło wielką, ogólnopolską akcję, w ramach której zatrzymało 17 osób. To może być jednak nie koniec. Wciąż trwają przeszukania w 20 firmach. Wszystko za sprawą fali wyłudzeń z programu "Innowacyjna gospodarka na lata 2009-2013". Jak się bowiem okazuje, w ramach nielegalnych działań z programy wyprowadzono 27 mln złotych.

CBA w środę rano zatrzymało 17 osób, które postanowiły przywłaszczyć sobie bezprawnie 27 mln złotych ze środków unijnych. Mowa o programie "Innowacyjna gospodarka na lata 2009-2013", którego prowadziła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zatrzymane osoby namierzono w różnych miejscach kraju, dlatego też akcja objęła zasięgiem całą Polskę.

Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego zapoczątkowana została przez gdańską delegaturę tej formacji. Ci wciąż prowadzą przeszukania w 20 firmach. Jak się okazuje, w proceder zamieszani są przedstawiciele największych firm meblarskich w Polsce, a także producenci oraz dystrybutorzy maszyn stolarskich.

Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyZalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyCzytaj dalej

Wyłudzili 27 mln złotych, wzięło się za nich CBA 

CBA podaje, że spółka meblowa, która otrzymała ogromną dotację ze środków unijnych powstała tylko w jednym celu - wyłudzania pieniędzy. Kiedy już otrzymała dofinansowanie, skontaktowała się z producentami maszyn i sprzedawcami maszyn stolarskich, by ci zawyżali kwoty za sprzedaż swoich produktów. Pozwoliło to oszustom dalej wyłudzać pieniądze z programu PARP. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP Info, proceder miał trwać w latach 2013-2015.

Już w najbliższych dniach zatrzymane 17 osób usłyszy zarzuty. Najmocniejsze zarzuty usłyszy czwórka z nich - tym postawione zostaną m.in. zarzuty oszustwa, wyłudzenia środków unijnych, czy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie z osób spośród wymienionej czórki usłyszy także zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Nie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachNie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News