Caritas - nie wszyscy ministrowie oddali swoje premie
wikimedia.org/Henryk Morawski
Autor Przemysław Terlecki - 6 Sierpnia 2019

Cartias ujawnił ilu ministrów przekazało swoje pieniądze na cele charytatywne

Caritas poinformowało, że spośród 21 ministrów rządu PiS, jedynie 12 osób przekazało premie z 2018 roku. Wcześniej Kaczyński mówił, że zrobili to wszyscy.

Caritas ujawnił właśnie, ku zaskoczeniu wszystkich, że jedynie 12 ministrów spośród 21 przekazało pieniądze z kontrowersyjnych premii na poczet organizacji charytatywnej. Chodzi o premie, które jeszcze za rządów Beaty Szydło zostały przyznane ministrom w jej gabinecie. Sprawę na początku 2018 roku ujawnił Krzysztof Brejza, a ta wywołała niemałe zamieszanie na polskiej scenie politycznej.

Spotkała się oczywiście z odpowiedzią władz Prawa i Sprawiedliwości. Lider partii, Jarosław Kaczyński, w kwietniu 2018 roku mówił, że pieniądze przyznane politykom władzy w ramach nagród, zostaną przekazane na konto Caritasu. Ówczesna rzecznika PiS, Beata Mazurek, wskazywała wówczas, iż "będą wyciągane konsekwencje wobec tych, którzy tego nie zrobią", jak przypomina Onet.pl.

Caritas ujawnia, ilu zapłaciło

Teraz jednak okazuje się, że pieniądze oddało jedynie 12 spośród 21 ministrów, którzy zgarnęli premie. W sumie Caritas podliczył, że darowizny od ministrów w sumie dały kwotę 656 946 złotych. Same premie przekazane politykom władzy wynosiły od 65 do 80 tys. złotych. Wcześniej jednak Jarosław Kaczyński informował, że wszyscy politycy oddali pieniądze w ramach darowizny.

Wiadomo, że pieniądze, które wpłacili do Caritas Polska ministrowie, trafią na poczet programów "Tornister pełen uśmiechów" oraz "Skrzydła". Onet.pl wskazuje jednak, że jednocześnie organizacja charytatywna nie chce ujawniać dokładnych nazwisk i innych szczegółowych informacji ma temat darczyńców. Takich "udzieli wyłącznie po wyrażeniu zgody przez samych darczyńców", jak podkreśliła organizacja w komunikacie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News