Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Miliony na loty parlamentarzystów. W dwa lata wylatają fortunę
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 11.12.2019 01:00

Miliony na loty parlamentarzystów. W dwa lata wylatają fortunę

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Bilety lotnicze polityków pochłoną miliony

Bilety lotnicze dla senatorów będą kosztować prawdziwą fortunę. O planowanych wydatkach Kancelarii Senatu poinformował środowy “Super Express”. Według informacji dziennika, Kancelaria zarezerwowała w budżecie blisko 3,2 miliona złotych na sfinansowanie biletów lotniczych dla parlamentarzystów. Chodzi przede wszystkim o loty międzynarodowe.

To i tak za mało

Jednak te i tak olbrzymie środki mają wystarczyć zaledwie na pół kadencji Senatu, ponieważ właściwa umowa wejdzie w życie dopiero w marcu 2020 roku i ma obowiązywać przez dwa lata. “SE” podaje, że senatorowie zamierzają wydawać na bilety lotnicze 130 tysięcy złotych na miesiąc.

Dziennik przypomina, że w poprzedniej kadencji parlamentarzyści najczęściej podróżowali do Brukseli, Paryża, Wiednia oraz na Maltę. Teraz najprawdopodobniej kierunki lotów będą te same albo podobne. W spisie zamówień publicznych nie znalazły się informacje o tym, czy bilety lotnicze mają być na poziomie biznes klasy, czy tylko klasy ekonomicznej. Na razie Kancelaria Senatu nie zdradza detali dotyczących lotów.

“Super Express” podaje, że znacznie częściej mają być wybierane oferty dużych linii lotniczych. Ale ciężko wyobrazić sobie, by parlamentarzyści kupowali bilety lotnicze na trasy obsługiwane przez tanich przewoźników. Jest bardzo prawdopodobne, że senatorowie najczęściej będą podróżować Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.