BiznesINFO.pl
Biedronka, Lidl i inne sklepy wydłużają godziny pracy. Wielkanoc tuż za pasem.

Wikimedia, Muszkieterowie, lic. CC BY-SA 4.0

Biedronka, Lidl i reszta zmienia godziny. Na Wielkanoc możesz nie zdążyć z zakupami

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Już nie tylko Biedronka, Lidl i Netto, ale również pozostałe sieci sklepów zdecydowały się na wydłużenie godzin pracy. Sklepy nie ukrywają, że na ich decyzję wpłynęły restrykcje zaostrzające limity klientów w sklepach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie sieci zdecydowały się na wydłużenie godzin otwarcia

  • Które sieci nie skorzystały z takiej możliwości

  • Jakimi przepisami objęte są sklepy w okresie Wielkanocy

Biedronka i Lidl jako pierwsze

Biedronka jako pierwsza wyszła z inicjatywą wydłużenia godzin pracy swoich sklepów. Jeronimo Martins poinformowało, że część sklepów będzie czynna do godziny 23:30 lub nawet do północy, a 170 sklepów w najbliższych dniach będzie funkcjonowało całodobowo.

Biedronka podkreśliła, że zawsze stara się dbać o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów, a jednocześnie chce umożliwić wszystkim konsumentom zrobienie przedświątecznych zakupów. Z kolei pracownicy Biedronki w rozmowie z Business Insider podkreślili, że w momencie, gdy rząd wprowadza mocniejsze obostrzenia, sklep odpowiada akcją "24h".

Na podobny krok zdecydował się Lidl. Niemiecka sieć dyskontowa posiadająca w Polsce ponad 750 sklepów zdecydowała, że ponad 200 z nich będzie funkcjonować całodobowo.

W ślad za Lidlem i Biedronką idą inni

Podobnie jak Biedronka, Lidl również stara się dbać o swoich klientów. Żeby dostać się w nocy do Lidla konieczne będzie zadzwonienie specjalnym dzwonkiem. W gronie sklepów wydłużających godziny swojej pracy znajdzie się również Netto, które będzie przed świętami pracować do północy.

[EMBED-11]

Katalog sklepów, które zdecydowały się na wydłużenie godzin pracy zamyka sieć Kaufland. W komunikacie prasowym podkreślono, że w dniach 1-2 kwietnia placówki dyskontu będą otwarte do północy.

Z możliwości wydłużenia godzin pracy zrezygnowały m.in.: Carrefour, Auchan i Aldi. Dominika Juszczyk z Aldi Polska w rozmowie z TVN24 wyjaśniła, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco, a na ewentualne większe zapotrzebowanie klientów sieć zareaguje natychmiast.

Przed samymi świętami godziny otwarcia sklepów znacznie krótsze

Poza obostrzeniami, sieci sklepów związane są przepisami odgórnie narzuconymi przez ustawodawcę w związku z zakupami w okresie świątecznym. W Wielką Sobotę zakupy zrobimy jedynie do godziny 14:00, natomiast w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny wszystkie placówki pozostaną zamknięte.

To rodzi ciekawą sytuację franczyzobiorców sieci Żabka. Są oni objęci normalnymi przepisami dotyczącymi handlu, jednakże jeśli po godz. 14:00 za ladą stanie właściciel sklepu, może on być nadal otwarty. Analogiczna sytuacja dotyczy sklepów franczyzowych Carrefour, gdzie właściciele sami ustalają godziny otwarcia.

Netto, Lidl, Carrefour, Auchan i Kaufland w Wielką Sobotę pozostaną otwarte do godziny 13:00. Z kolei Biedronka i Dino będą czynne do godziny 13:30.

Przypomnijmy, że od 27 marca do 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w handlu. Rząd zdecydował się zamknąć sklepy meblowe oraz budowlane, a także zwiększyć limity klientów. Obecnie w sklepach do 100 mkw. może przebywać 1 osoba na 15 mkw., natomiast w większych placówkach 1 osoba na 20 mkw.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >