BiznesINFO.pl
Biedronka otwiera nowe sklepy

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Biedronka zmieni się nie do poznania. Możesz być zaskoczony, gdzie będziesz mógł zrobić zakupy

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Biedronka przejdzie prawdziwą rewolucję. Do końca tego roku powstanie ok. 100 nowych placówek. Część z nich przybierze zdecydowanie mniejszy format, aby służyć klientom w trudniej dostępnych lokalizacjach.

Biedronka zdominuje dyskontowy rynek?

Biedronka zapowiada, że do końca tego roku otworzy 100 nowych sklepów, co przełoży się na łączną liczbę 3100 placówek. Około 40 z nich ma być sklepami mniejszymi, dopasowanymi do możliwości lokalizacyjnych w trudniej dostępnych miejscach. Pozostałe 60 sklepów Biedronki przybierze dotychczasowy format.  

Głośne zapowiedzi rozszerzania zasięgu przez Biedronkę to kontynuacja strategii inwestycyjnej zainaugurowanej w 2019 r. W ubiegłym roku otwarto 128 nowych Biedronek, z czego 33 w mniejszym formacie. Poza tym, udało się odnowić 252 już istniejące sklepy. Pod koniec grudnia 2019 r. Biedronka była we władaniu 3002 oddziałów, a niemal połowa z nich powstała lub przeszła generalny remont w ciągu ostatnich pięciu lat – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Ile kosztują inwestycje Biedronki?

Zeszłoroczny program inwestycyjny, którego celem był rozwój Biedronki, opiewał na 388 mln euro. W 2018 r. na zwiększanie zasięgu popularnego dyskontu przeznaczono 372 mln euro. Na otwarcie nowych oddziałów Biedronki przekazano 79 mln euro, a na modernizację już istniejących – 308 mln euro. Inwestycje Biedronki stanowiły ok. 60 proc. wszystkich wydatków rozwojowych grupy Jeronimo Martins, do której dyskont przynależy.

Sieć handlowa zapewnia, że aktualny plan rozwojowy Biedronki wpisuje się w długoletnią strategię i jest odpowiednio dopasowany do zmieniających się potrzeb klientów. „Strategicznymi priorytetami Biedronki wciąż pozostaną: rozwój sprzedaży i zwiększanie udziałów rynkowych, przy jednoczesnym chronieniu sprawności modelu biznesowego sieci w sytuacji zwiększonej presji na płace, będącej rezultatem podwyżki pensji minimalnej w kraju” – czytamy w raporcie przygotowanym przez Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

Tagi:

Biedronka

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Zakupy

Handel

Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta. Konieczność podawania ceny przed obniżką

Czytaj więcej >
pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >