BiznesINFO.pl
FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS KONSKIE KAMPANIA WYBORCZA PRZED DRUGA TURA WYBOROW PREZYDENCKICH N/Z BEATA SZYDLO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PO ZORGANIZOWANEJ PRZEZ TVP DEBACIE W KTOREJ NIE WZIAL UDZIALU RAFAL TRZASKOWSKI SPOTKAL SIE NA RYNKU Z MIESZKANCAMI KONSKICH 6/07/2020 WYBORY PREZYDENCKIE DRUGA TURA WYBOROW KAMPANIA WYBORCZA SPOTKANIE Z MIESZKANCAMI LUDZIE POLICJA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

EAST NEWS, TOMASZI RADZIK

Beata Szydło oficjalnie milionerką. Była premier zgromadziła spory majątek

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Beaty Szydło wynika, że była polska premier jest milionerką. Majątek Beaty Szydło powiększył się, gdy ta zasiadła w Parlamencie Europejskim.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda najnowsze oświadczenie majątkowe Beaty Szydło

  • Jak powiększył się majątek byłej premier

  • Jak Beata Szydło wypada na tle innych polityków

Beata Szydło z milionami

Beata Szydło to nie tylko była polska premier, ale także matka sukcesu Andrzeja Dudy. W trakcie kampanii prezydenckiej w 2015 r. została pomysłodawczynią tzw. Bronkomarketu ukazującego ceny po wprowadzeniu waluty euro w Polsce.

Obecnie Beata Szydło spełnia się jako europosłanka i wciąż sukcesywnie powiększa swój majątek. Jak wynika z danych szacunkowych Onetu, Beata Szydło jest prawdziwą milionerką, a jej pieniądze będą wciąż rosły, bo pozostaje na lukratywnej posadzie w Europarlamencie.

Portal przypomina, że w 2019 r. Beata Szydło miała zaledwie dom, użytki zielone, jeden samochód oraz 28 tys. zł i 80 euro oszczędności. Przez ostatni rok Beata Szydło znacznie się wzbogaciła. Jak bardzo?

Była premier na zarobki nie narzeka

W 2020 r. Beata Szydło posiadała na swoim koncie 78,8 tys. zł oraz 119,2 tys. euro oszczędności, a do tego może liczyć na ok. 40 tys. złotych miesięcznie diety z tytułu wykonywania zawodu europosła. Rocznie jest to niemal pół miliona złotych.

Do tego Beata Szydło zainwestowała w nieruchomości oraz samochody. W swoim garażu trzyma Audi Q3 warte 130 tys. oraz Audi A6 za 45 tys. zł. Onet szacuje, że cały majątek Beaty Szydło opiewa na 1,5 mln złotych.

Beata Szydło skomentowała artykuły na temat swojego majątku na Twitterze i nazwała je elementem "szydłologii". "Wszyscy europosłowie z Polski i innych krajów zarabiają tyle samo" - napisała.

Na stronie KPRM pojawiają się kolejne oświadczenia majątkowe polityków. Podczas, gdy Borys Budka zgromadził zaledwie 100 tys. zł oszczędności, a Włodzimierz Czarzasty - 130 tys. zł, premier Mateusz Morawiecki okazał się prawdziwym rekinem biznesu gromadząc niemal 4,7 mln złotych oszczędności.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >