Co zrobić jeśli bankomat zatrzyma kartę?
Pikist
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Września 2020

Urządzenie połknęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?

Bankomat zatrzymał kartę - co robić? Takie pytanie z pewnością zadał sobie każdy, komu maszyna postanowiła zrobić nieśmiesznego psikusa. Nic dziwnego. Trudno podjąć decyzję o tym do kogo dzwonić po pomoc: do banku, czy firmy obsługującej bankomat? Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego przeczytaj nasz poradnik, by uniknąć ogromnego stresu.

Bankomat połknął kartę. Co robić?

Bankomaty zatrzymują karty z różnych powodów. Jeśli do tego dojdzie, zastanów się najpierw co spowodowało jej zatrzymanie. Powodów jest wiele, dlatego warto zachować czujność.

Bankomat połknął kartę - zły PIN

Zdarza się bankomat zatrzymuje kartę w momencie, gdy podamy nieprawidłowy kod PIN. O ile nic się nie stanie, gdy do pomyłki dojdzie raz - wtedy transakcja zostaje odrzucona. Schody zaczynają się, kiedy do pomyłki dojdzie po raz drugi. Wtedy bankomat zatrzyma kartę, by pieniądze z twojego konta nie dostały się w niepowołane ręce.

Prezes PKO BP właśnie potwierdził, polskie banki czeka zapaść. Co dalej z klientami?Prezes PKO BP właśnie potwierdził, polskie banki czeka zapaść. Co dalej z klientami?Czytaj dalej

Bankomat zatrzymuje zastrzeżoną kartę

Bankomat zatrzyma kartę, jeśli wcześniej dojdzie do jej zastrzeżenia. Dzieje się tak, ponieważ w takiej sytuacji zachodzi podejrzenie, że karta trafiła w niepowołane ręce. Aby przywrócić zastrzeżoną kartę do ponownego użytku należy skontaktować się z bankiem telefonicznie lub zrobić to za pomocą bankowości mobilnej.

Przekroczony termin ważności karty

Karta zostanie zatrzymana w bankomacie, jeśli skończy się jej termin ważności. Banki zwykle określają termin ważności kart kredytowych. Łatwo to sprawdzić - miesiąc i rok ważności karty jest podany na jej awersie.

Tomasz Komenda nie będzie pracował w myjni. Dostał intratną propozycjęTomasz Komenda nie będzie pracował w myjni. Dostał intratną propozycjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcje
2. Restrykcje w Polsce mogą zostać zaostrzone. Wydano pilny apel
3. Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Mandat od niej dostaniesz znacznie łatwiej

Uszkodzona karta lub bankomat

Karta może zostać zatrzymana w bankomacie jeśli jest uszkodzona lub nie wyjmiesz jej z czytnika w trakcie wyznaczonego czasu. Dzieje się tak, ponieważ bankomat zabezpiecza kartę, o której ktoś mógł zapomnieć.

Bankomat może połknąć kartę także jeśli dojdzie do uszkodzenia maszyny. Może być to awaria czytnika lub problem z łącznością.

Pracodawca zwolnił, sąd przywrócił do pracy. Nowe prawo osłania pracowników jak tarczaPracodawca zwolnił, sąd przywrócił do pracy. Nowe prawo osłania pracowników jak tarczaCzytaj dalej

Co zrobić, gdy bankomat połknął kartę?

Jeśli dojdzie do jednej z powyższych sytuacji i bankomat nie będzie chciał oddać karty należy to jak najszybciej zgłosić. Jeśli urządzenie znajduje się na terenie placówki Twojego banku warto skorzystać z najszybszego możliwego sposobu - poprosić o pomoc pracownika banku. Na niektórych bankomatach można znaleźć także numer pod który należy dzwonić w razie awarii. Warto sprawdzić też od razu stan konta. Może się okazać, że z karty pobrano środki, mimo że plastik został wciągnięty przez maszynę. W takiej sytuacji należy powiadomić bank.

Jeśli najbliższa placówka banku jest daleko lepiej nie ryzykować i nie zostawiać karty w bankomacie tylko zadzwonić od razu na infolinię naszego banku. W takim wypadku najprawdopodobniej trzeba będzie zastrzec kartę, ponieważ wydostanie jej z bankomatu może trochę potrwać - tylko firmy będące operatorami bankomatów mają dostęp do jego wnętrza.

W końcu jakaś obniżka, na zakupach odetchniesz z ulgą. Wiemy, co potaniejeW końcu jakaś obniżka, na zakupach odetchniesz z ulgą. Wiemy, co potaniejeCzytaj dalej

Może się także zdarzyć, że trafisz na bankomat, z którego karty nie będzie można odzyskać. Są takie maszyny, które po wprowadzeniu złego PIN-u lub po przyjęciu zastrzeżonej karty najzwyczajniej w świecie ją zniszczą, co oznacza, że będziesz musiał wyrobić w banku nową kartę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
  2. "Prestiżowa wytrzeźwiałka w Warszawie". Cena za pobyt, jak w luksusowym hotelu w centrum
  3. Albo się spiesz, albo sobie odpuść. Jeden typ mieszkań drożeje w zastraszającym tempie
  4. Przez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie kary
  5. W ramach eksperymentu ukryli poufne dane na dnie morza. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
Wielu kierowców będzie musiało wymienić swoje prawo jazdy. Muszą być też gotowi na opłatęWielu kierowców będzie musiało wymienić swoje prawo jazdy. Muszą być też gotowi na opłatęCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News