Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:30

Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować

bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta-biznesinfo
Biznesinfo

Banki zapowiedziały prace techniczne na nadchodzący noworoczny weekend. Z utrudnieniami spotkają się klienci banków: Alior Bank, mBank, Bank Pocztowy, Nest Bank, Volkswagen Bank oraz Bank Pekao.

W bankach prace trwają nawet w okresie świątecznym i noworocznym. Warto wcześniej zrobić ważne przelewy i wypłacić gotówkę.

Alior Bank zapowiedział utrudnienia w sylwestra

Alior Bank zaplanował prace serwisowe, które rozpoczną się w piątek (31 grudnia) o godzinie 15.00 i zakończą się w sobotę (1 stycznia) o godzinie 12.00. Podczas przerwy technicznej w banku niedostępny będzie system inwestycyjny.

mBank przerwa w dostępie do eMaklera

Klienci mBanku nie skorzystają z usługi eMaklera. Przerwa zapowiedziana jest w godzinach 22.10 w piątek (31 grudnia) do godziny 01.00 w niedzielę (2 stycznia 2022 r.).

Bank Pekao

Prace modernizacyjne w Banku Pekao będą prowadzone od godziny 15.00 w piątek (31 grudnia) do godziny 16.00 w sobotę (1 stycznia). W tym czasie będą występować utrudnienia podczas składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.

Bank Pocztowy

Prace modernizacyjne zapowiedział również Bank Pocztowy, utrudnienia zaczną się w piątek o godz. 18.00 i potrwają do godziny 14.00 w sobotę (1 stycznia). W tym czasie wystąpią przerwy w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym bankowości internetowej i mobilnej oraz w dostępie do infolinii. Bank zapowiada, że w tym czasie niedostępne będą:

  • płatności mobilne Blik,

  • płatności Pay-By-Link,

  • płatności kartą w internecie z uwierzytelnieniem 3D Secure, zamawianie kart, przypisywanie kart do portfeli zewnętrznych Google Pay, Garmin Pay, Apple Pay, Xiaomi Pay, przelewy i operacje na kartach w bankowości internetowej i mobilnej,

  • automatyczne płatności za autostrady Autopay,

  • doładowania telefonu na kartę,

  • wnioski o Kredyt online i inne wnioski w Markecie Cyfrowym, w tym wnioski o kartę kredytową, usługi pocztowe e-Awizo oraz Polecony do skrzynki, wnioski o przystąpienie do promocji po otwarciu Konta w Porządku lub zarejestrowanie karty w promocji Mastercard Bezcenne Chwile oraz wnioski związane z Tarczami Finansowymi,

  • wnioski o karty debetowe,

  • wnioski o przeniesienie rachunku z innego banku,

  • wnioski o kontakt na stronie banku pocztowy.pl.