BiznesINFO.pl
bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta-biznesinfo

Biznesinfo

Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować

31 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Banki zapowiedziały prace techniczne na nadchodzący noworoczny weekend. Z utrudnieniami spotkają się klienci banków: Alior Bank, mBank, Bank Pocztowy, Nest Bank, Volkswagen Bank oraz Bank Pekao.

W bankach prace trwają nawet w okresie świątecznym i noworocznym. Warto wcześniej zrobić ważne przelewy i wypłacić gotówkę.

Alior Bank zapowiedział utrudnienia w sylwestra

Alior Bank zaplanował prace serwisowe, które rozpoczną się w piątek (31 grudnia) o godzinie 15.00 i zakończą się w sobotę (1 stycznia) o godzinie 12.00. Podczas przerwy technicznej w banku niedostępny będzie system inwestycyjny.

Co zdrożeje, a co stanieje w 2022 roku?

Wzrost cen jest odczuwalny praktycznie we wszystkich sferach naszego życia. Od podstawowych produktów, przez ceny energii, aż po usługi. Eksperci zapowiadają, że w nadchodzącym roku czekają nas kolejne podwyżki. Czy możemy liczyć na to, że coś będzie tańsze? Jest na to szansa.

Zobacz galerię >

mBank przerwa w dostępie do eMaklera

Klienci mBanku nie skorzystają z usługi eMaklera. Przerwa zapowiedziana jest w godzinach 22.10 w piątek (31 grudnia) do godziny 01.00 w niedzielę (2 stycznia 2022 r.).

Bank Pekao

Prace modernizacyjne w Banku Pekao będą prowadzone od godziny 15.00 w piątek (31 grudnia) do godziny 16.00 w sobotę (1 stycznia). W tym czasie będą występować utrudnienia podczas składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.

Nowy rejestr już działa

Na zgłoszenie wymiany pieca w domu tylko dwa tygodnie. Potem nawet 5 tys. zł kary

CZYTAJ DALEJ

Bank Pocztowy

Prace modernizacyjne zapowiedział również Bank Pocztowy, utrudnienia zaczną się w piątek o godz. 18.00 i potrwają do godziny 14.00 w sobotę (1 stycznia). W tym czasie wystąpią przerwy w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym bankowości internetowej i mobilnej oraz w dostępie do infolinii. Bank zapowiada, że w tym czasie niedostępne będą:

 • płatności mobilne Blik,

 • płatności Pay-By-Link,

 • płatności kartą w internecie z uwierzytelnieniem 3D Secure, zamawianie kart, przypisywanie kart do portfeli zewnętrznych Google Pay, Garmin Pay, Apple Pay, Xiaomi Pay,
  przelewy i operacje na kartach w bankowości internetowej i mobilnej,

 • automatyczne płatności za autostrady Autopay,

 • doładowania telefonu na kartę,

 • wnioski o Kredyt online i inne wnioski w Markecie Cyfrowym, w tym wnioski o kartę kredytową, usługi pocztowe e-Awizo oraz Polecony do skrzynki, wnioski o przystąpienie do promocji po otwarciu Konta w Porządku lub zarejestrowanie karty w promocji Mastercard Bezcenne Chwile oraz wnioski związane z Tarczami Finansowymi,

 • wnioski o karty debetowe,

 • wnioski o przeniesienie rachunku z innego banku,

 • wnioski o kontakt na stronie banku pocztowy.pl.

ANDRZEJ LANGE/East News

Za kierunkowskaz na skrzyżowaniu można otrzymać mandat 200 zł. O tym przepisie niewielu wie

CZYTAJ DALEJ

Nest Bank

Przerwa techniczna w Nest Banku rozpocznie się w piątek (31 grudnia) o godzinie 21.00, potrwa do 13.00 w sobotę (1 stycznia). Podczas prac serwisowym niedostępna będzie usługa Blik, płatności za zakupy internetowe, operacje na saszetkach, przelewy natychmiastowe, opcja doładowania telefonu komórkowego, otwieranie nowego konta, składanie wniosków o wydanie karty oraz zasilanie rachunku. Natomiast zlecenie klientów zostaną zapisane w systemie i zrealizowane po zakończeniu prac.

Volkswagen Bank

Klienci Volkswagen Banku mogą spodziewać się przerw, które rozpoczną się w piątek (31 grudnia) o godzinie 16.00 i potrwają do soboty (1 stycznia 2022 r.) do godziny 20.30. Podczas przerwy serwisowej klienci banku muszą liczyć się z ograniczeniami w dostępie do rachunków online. W podanym czasie mogą występować trudności podczas płatności kartami płatniczymi.

Tagi:

Alior Bankkonta bankoweutrudnienia w bankach

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Ceny wody pójdą do góry. Samorządy naciskają na Wody Polskie

Czytaj więcej >

Finanse

Ceny energii elektrycznej wzrosną nawet o 100 %. Prognozy na 2023 rok

Czytaj więcej >

Finanse

Polskie wakacje kredytowe ucieszyły Polaków. Banki nastawione sceptycznie

Czytaj więcej >

Finanse

Na czternastą emeryturę trzeba poczekać. ZUS wyjaśnia

Czytaj więcej >

Finanse

Wakacje kredytowe już pewne. Jest podpis prezydenta

Czytaj więcej >

Finanse

Zmiany w podatku od deszczu. Zapłaci go więcej osób

Czytaj więcej >