Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Alior Bank w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o wyliczanie zdolności kredytowej
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.11.2023 14:40

Alior Bank w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o wyliczanie zdolności kredytowej

bankomat
Marek BAZAK/East News

Alior Bank jakiś czas temu informował o zmianach dotyczących wyliczania zdolności kredytowej. Chodziło o to, że miało zostać wstrzymane uwzględnianie jednoosobowej działalności gospodarczej. Teraz bank poinformował TVN24 Biznes, że zmienił zdanie w tej sprawie.

Banki zaostrzają kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych

Narodowy Bank Polski opublikował ostatnio raport pod tytułem “Sytuacja na rynku kredytowym, wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych, IV kwartał 2023 r.” Poinformowano w nim, że banki planują dalsze zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów konsumpcyjnych

- Na IV kwartał 2023 r. banki zapowiadają utrzymanie dotychczasowych kryteriów udzielania kredytów dla przedsiębiorstw i zaostrzenie wobec gospodarstw domowych oraz oczekują wzrostu popytu na kredyt ze strony dużych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, a spadku ze strony sektora MSP - przekazano.

Seniorzy mają powody do radości. Emerytury będą wyższe nawet o kilkaset złotych

Zmiany w polityce kredytowej Alior Banku

Jednym z banków, który planował wprowadzić w życie takie zmiany, był Alior Bank i miało to nastąpić 10 listopada. Takie modyfikacje polityki kredytowej oznaczałyby znaczący spadek dostępnej kwoty kredytu dla tych, których głównym źródłem dochodu jest dochód z jednoosobowej działalności gospodarczej.

Alior Bank zmienia zdanie

Bank w ostatniej chwili postanowił jednak wycofać się z zapowiadanych zmian, które już jutro miały wejść w życie. - Alior Bank usunął barierę technologiczną związaną z obsługą wniosków o kredyty hipoteczne dla osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze - przekazała serwisowi TVN24 Biznes Aleksandra Mrówka z działu komunikacji korporacyjnej Alior Banku. - W związku z powyższym nie będzie - planowanej od 10 listopada - czasowej przerwy w obsłudze takich wniosków - dodała Aleksandra Mrówka.