Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Klienci dwóch banków muszą być gotowi na utrudnienia w weekend. Właśnie wtedy dojdzie do poważnej operacji
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 27.11.2020 01:00

Klienci dwóch banków muszą być gotowi na utrudnienia w weekend. Właśnie wtedy dojdzie do poważnej operacji

Alior Bank zapowiada utrudnienia. Wszystko z ważnego powodu.
Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Alior Bank integruje się z T-Mobile Usługi Bankowe

Alior Bank synchronizuje swoją bankowość internetową z T-Mobile Usługi Bankowe. Jak podaje bank w swoim komunikacie, "proces ten będzie polegał na przeniesieniu wszystkich dotychczasowych produktów otwartych w T-Mobile Usługi Bankowe do systemów informatycznych Alior Banku".

Jest to efekt wygasającej umowy między siecią T-Mobile Polska oraz Alior Bankiem, której efektem były właśnie T-Mobile Usługi Bankowe. Jak zapowiadają oba podmioty, klienci zyskają szeroki wachlarz możliwości w kwestii bankowości.

Za sprawą integracji T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem, klienci tego pierwszego będą mogli korzystać z pełnego wachlarza usług drugiego podmiotu. Jak zapowiada T-Mobile Usługi Bankowe, jego klienci będą obsługiwani we wszystkich oddziałach Alior Banku, zyskają dostęp do jego usług oraz do aplikacji mobilnej i bankowości internetowej.

Mimo wielu ulepszeń czekających na klientów poszczególnych banków, muszą się oni jednocześnie liczyć z utrudnieniami w ostatni weekend listopada. Z czym więc będą musieli się borykać?

Alior Bank zapowiada utrudnienia

"Przeniesienie danych klientów oddziału T-Mobile Usługi Bankowe do systemów bankowości Alior Banku rozpocznie się w sobotę 28.11.2020 r. o godz. 23:00 i potrwa do niedzieli 29.11.2020 r. do godz. 19:00", informuje Alior Bank na swojej oficjalnej stronie internetowej i wylicza dokładne utrudnienia.

Na czas integracji systemów niedostępna będzie bankowość internetowa oraz mobilna zarówno dla klientów Alior Banku, jak i T-Mobile Usługi Bankowe. Oba podmioty zalecają, aby ważne przelewy zaplanować na wcześniejszy dzień. 

Jednocześnie klienci T-Mobile Usługi Bankowe, którzy nie zapoznali się z instrukcją logowania do bankowości Alior Banku powinni zrobić to jak najszybciej. Instrukcja będzie otwarta jedynie do 23.11.2020 r. do godz. 23:00.

Przywrócenie dostępu do bankowości internetowej zaplanowano na 29.11.2020 r. na godz. 19:00. "Do bankowości Alior Online i Alior Mobile przeniesione zostaną między innymi: historia operacji, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty, przelewy odroczone, limity i kody PIN kart płatniczych, statusy kart, powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach, wyciągi, historia wiadomości" - informuje Alior Bank. Czy mimo wszystko jakieś usługi będą dostępne?

Klienci nie zostaną bez gotówki przez weekend, ponieważ nadal będą mogli dokonać transakcji w bankomacie oraz zapłacić kartą w trakcie zakupów. Miejmy nadzieję, że klienci szybko odnajdą się w szykowanych dla nich zmianach.