Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > A jednak się da. Kolejna sieć otwiera sklepy w niedziele
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.07.2023 08:15

A jednak się da. Kolejna sieć otwiera sklepy w niedziele

Półki sklepowe
Domena publiczna

Obowiązujący od kilku lat zakaz handlu w niedzielę stał się przykładem tego, jak Polacy kombinują aby ominąć zasady bez ich łamania. Tymczasem kolejnej już sieci handlowej udało się przechytrzyć system i otworzyć placówkę w niedziele niehandlowe.

Zakaz handlu w niedziele

Niedzielne ograniczenia w handlu obowiązują od kilku lat. Poza wybranymi dniami w roku, zdecydowana większość sklepów w kraju jest zamknięta w ostatni dzień tygodnia.

Wprowadzenie zakazu handlu oczywiście rozbudziło właścicieli sklepów i sieci handlowych. Przez długi czas poszukiwali oni sposobów na ominięcie przepisów, jak chociażby uczynienie ze sklepów sieci Żabka placówek pocztowych, czemu sprzeciwiła się “Solidarność”.

Kolejna sieć otwiera się w niedzielę

Jak wynika z doniesień Faktu i portalu money.pl, do grona sieci handlowych działających w niedzielę dołączyło Auchan. Nie jest to jednak dosłowne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Firma otworzyła bowiem swój pierwszy sklep samoobsługowy. Auchan Go znajduje się przy ul. Kasprzaka 29 w Warszawie. Z informacji money.pl wynika, że planowane jest uruchomienie 40 placówek tego typu.

Obowiązują zasady

W sklepie Auchan Go obowiązują jednak trochę nietypowe zasady. Według cytowanego przez money.pl Faktu, konieczne jest posiadanie ze sobą karty płatniczej podczas wizyty w placówce. Przyłożenie jej bądź włożenie do czytnika, a następnie podanie numeru telefonu to obowiązkowe kroki rejestracji, która jest wymagana do zrobienia zakupów.

Lepiej również dwa razy pomyśleć zanim weźmie się dany przedmiot z półki. W przypadku, gdy się rozmyślimy i zechcemy odłożyć towar na swoje miejsce, system tak czy inaczej obciąży nasze konto.