500 plus dla pracujących rodziców
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 13 Maja 2020

500 plus tylko dla pracujących rodziców. Zgadzasz się z pomysłem?

500 plus bardziej sprawiedliwe? Politycy z Platformy Obywatelskiej zaproponowali modyfikacje w wypłacaniu popularnego świadczenia – pieniądze mieliby otrzymywać tylko pracujący rodzice.

500 plus w innej odsłonie

500 plus to sztandarowy element polityki społecznej PiS. Na potrzebę modyfikacji warunków przyznawania świadczenia zwróciła uwagę Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej w programie „Polityka na Ostro” na antenie Polsat News. Posłanka zaproponowała, aby 500 plus było wypłacane tym rodzinom, w których co najmniej jeden z rodziców pracuje.

„Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy, czyli na przykład, będziemy go wiązali z pracą” – oznajmiła Augustyn, która w 2015 r. pełniła funkcję wiceministra w resorcie edukacji narodowej.

Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćDo fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń

Coraz mniej kobiet jest aktywnych zawodowo

Wśród argumentów przemawiających za zmianą formuły 500 plus znalazł się postulat zachęcenia Polaków do podejmowania pracy. „Nie może być tak, że dwoje rodziców nie pracuje i dostają pieniądze. Dobrze byłoby, żeby chociaż jedno z rodziców pracowało” – oceniła posłanka.

Zachęta miałaby być skierowana przede wszystkim do kobiet, których aktywność zawodowa zdecydowanie spadła – według danych GUS w pierwszym półroczu 2019 r. więcej było bezrobotnych kobiet niż mężczyzn.

Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”Czytaj dalej

Portal wielopolska.pl podaje, że wiele kobiet, które mają odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie, preferuje pozostanie w domu ze względu na możliwość pobierania 500 plus. Wobec rozszerzenia wypłat na każde dziecko motywacje do podejmowania pracy spadły jeszcze bardziej. Uniemożliwienie pobierania świadczenia niektórym rodzinom miałoby, zdaniem polityków opozycji, zmobilizować kobiety do bardziej intensywnego rozglądania się za pracą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
  2. Artur Barciś i Cezary Żak zwracają się z ważnym apelem do narodu. Wszystko w ramach popularnej akcji Hot16Challenge
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków. Bardzo ważne słowa
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News