300 plus
publicdomainpictures.net
Autor Redakcja BiznesInfo - 5 Czerwca 2020

300 plus także w tym roku. Już jest data składania wniosków

Program „Dobry start”, czyli świadczenie przysługujące dzieciom uczącym się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia, będzie obowiązywać również w tym roku. MRPiPS podało szczegóły odnośnie strony formalnej otrzymania tzw. wyprawki 300 plus.

300 plus również w tym roku

Program Dobry Start, czyli tzw. 300 plus ma wesprzeć rodziny w zakupieniu dzieciom szkolnej wyprawki. Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obywatele będą mogli składać wnioski o uzyskanie świadczenia od 1 lipca do 30 listopada. Względem ubiegłorocznej edycji, program nie ulega zmianom. O uzyskanie pieniędzy z programu „Dobry start” może ubiegać się rodzic dziecka bądź pełnoletni uczeń, który uczy się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia. Ponadto jak zakłada formuła programu: „dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia”.

Ważną informacją jest fakt, że wyprawka 300 plus nie przewiduje żadnego limitu dochodowego, a więc nie obowiązuje cenzus majątkowy, aby ją otrzymać. Świadczenie nie przysługuje jednak dzieciom w przedszkolach lub zerówkach, a także nie obejmuje studentów uczących się na uczelniach wyższych.

Wniosek 300 plus, jak go złożyć?

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną, a także drogą tradycyjną (w formie papierowej w odpowiedniej instytucji administracji publicznej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada, jak podaje next.gazeta.pl.

Wniosek urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało nas również, że w połowie czerwca na stronie internetowej MRPiPS pojawi się więcej informacji dot. programu "Dobry start".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Ujawniamy prawdę nt. "amerykańskiego" projektanta z Wiadomości TVP, który chwalił Agatę Dudę. Mieszka w Warszawie i podejrzanie opublikował dziś film "modowy"

Nie dostaniesz już awizo? Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychNie dostaniesz już awizo? Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychCzytaj dalej

300 plus, komu przysługuje świadczenie?

300 plus należy się każdemu uczniowi, który nie ukończył 20 lat (24 lat — jeśli ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego, potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych) na wyprawkę szkolną na rok 2020, w tym między innymi książki, artykuły papiernicze czy inne najpotrzebniejsze przedmioty użytkowania każdego ucznia.

Drugim warunek to konieczność uczenia się w placówce takiej jak: szkoła podstawowa, dotychczasowe gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa i dotychczasowa ponadgimnazjalna — z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkoła artystyczna, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, donosi nextgazeta.pl.

Kiedy można oczekiwać wypłaty 300 plus?

1. Do 30 września — jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek złożysz w lipcu lub sierpniu,
2. Do 2 miesięcy — jeśli taki wniosek złożysz później.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez siedem dni piła koktajl z kurkumy. Efekty okazałay się oszałamiające
  2. Zacznie się już niedługo, wstrząśnie wszystkimi Polakami. Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny skandal i kompromitację
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News