Zerowy PIT - komu przysługuje?
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 9 Stycznia 2020

2 mln Polaków nie musi odprowadzać podatku. Trzeba spełnić kilka warunków

Zerowy PIT to udogodnienie wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego. Program znosi z młodych Polaków konieczność odprowadzania podatku. Rada Ministrów szacuje, że z ulgi skorzystać może 2 mln Polaków.

Zerowy PIT to ulga przysługująca młodszym z Polaków na rynku pracy. Dzięki niej zarobiona kwota w całości przechodzi do naszej kieszeni, bez odprowadzania jakichkolwiek podatków. Jednak, by skorzystać z programu trzeba być, jak już wspomnieliśmy, młodszym z obywateli. Jakie konkretnie warunki stawia program?

Po pierwsze - osoba starająca się o zerowu PIT nie może mieć więcej niż 26 lat. Kolejnym warunkiem jest praca na podstawie umowy o pracę lub umowy-zlecenia. Osoby zatrudnione na umowie o dzieło, samozatrudnione i innych warunkach, nie mają co liczyć na ulgę. Warto także dodać, że w ustawie określono konkretnie, jaki maksymalny dochód łapie się w zerowy PIT. Mowa o 85 528 złotych.

Co najmniej 1570 zł więcej dla emerytów. Nie wiadomo jednak, ile z tych pieniędzy zostanie w ich kieszeniachCo najmniej 1570 zł więcej dla emerytów. Nie wiadomo jednak, ile z tych pieniędzy zostanie w ich kieszeniachCzytaj dalej

Zerowy PIT. Kto się załapie?

Gazeta.pl przypomina, że w 2019 roku, kiedy zerowy PIT wchodzi w życie, kwotą graniczną było 35 636 złotych. Stało się tak, ponieważ program zaczął obowiązywać w sierpniu. Portal przypomina także, że tak jak w 2019 roku, tak i obecnie ulga nie dotyczy składek na ZUS oraz NFZ.

To właśnie z powodu odprowadzania składek na ZUS oraz NFZ mówienie, że młodzi pracownicy do ręki dostają kwotę brutto, jest zwykłym kłamstwem. Osoba, która w 2019 roku miała zapisane 2250 złotych brutto na umowie, do ręki zgarniała 1766 złotych. Miesięcznie oznaczało to więcej o 133 złote, względem osób bez ulgi.

Biedronka mocno podnosi stawki. Niektórzy mogą liczyć nawet na 6,5 tys. złBiedronka mocno podnosi stawki. Niektórzy mogą liczyć nawet na 6,5 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News