BiznesINFO.pl > Praca > Zdalny dostęp do komputerów Twoich pracowników – sprawdź, jak to działa
redaktor redaktor
redaktor redaktor 22.03.2022 08:30

Zdalny dostęp do komputerów Twoich pracowników – sprawdź, jak to działa

Materiały Partnera
Materiały Partnera

Polacy pracują zdalnie

Jak wynika z różnych analiz, w okresie pandemii na pracę zdalną przeszło ok. 5 mln Polaków, czyli ponad 30 proc. wszystkich zatrudnionych. Dlaczego nie więcej? Otóż nie każdy ma taką możliwość. Trudno sobie wyobrazić, żeby swoje obowiązki wykonywał w ten sposób hydraulik, budowlaniec czy kierowca autobusu. Według szacunków OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) pracować może tak ok. 20–25 proc. Polaków. Wielu naszych rodaków już przed pandemią pozytywnie oceniało możliwość pracy poza siedzibą firmy, a z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Polskiego Funduszu Rozwoju wynika, że około 12 proc. Polaków chciałoby realizować swoje obowiązki zdalnie.

Co na to firmy? W raporcie Koalicji Bezpieczni w Pracy „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2020. Wpływ pandemii koronawirusa na polski rynek pracy” przeczytasz, że aż 95 proc. przedsiębiorstw z badanej grupy umożliwiało zatrudnionym pracę zdalną, a 57 proc. zamierza nadal dawać taką możliwość po zakończeniu pandemii.

Dzięki popularnym obecnie rozwiązaniom pracownicy mogą uzyskać w swoim domu dostęp do wszystkich zasobów komputera, na którym na co dzień pracowali w firmie. Wystarczy, że skorzystają z aplikacji, które umożliwiają zdalny dostęp do urządzenia.

Praca na odległość dzięki aplikacjom

Żeby pracownicy mieli zdalny dostęp do swoich komputerów, muszą korzystać z odpowiedniego oprogramowania. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, ważne jednak, żeby były to aplikacje, które zapewniają bezpieczeństwo i płynną pracę. Warto postawić na takie propozycje, które są cenione, wciąż rozwijane i chętnie wybierane przez firmy. Oto rekomendowane rozwiązania:

TeamViewer Business – prawdopodobnie jest to najpopularniejsza aplikacja do zdalnego dostępu na świecie. Według producenta jednocześnie korzysta z niej nawet 45 mln urządzeń, a każdego dnia jest ona pobierana przez 400 tys. użytkowników. Możesz wybrać jedną z kilku wersji tego rozwiązania. W przypadku pakietu Business z programu może korzystać maksymalnie jeden użytkownik jednocześnie i tyle samo może być sesji. Ta aplikacja daje bardzo duże możliwości: dostęp do pulpitów z poziomu wielu urządzeń, zdalne drukowanie z systemów macOS i Windows, udostępnianie plików, a także bezpieczne połączenie między urządzeniami. Jeśli potrzebujesz oprogramowania dla większej liczby użytkowników, wybierz wersję Premium lub Corporate. Instalacja programu i ustawienie połączenia nie wymaga pomocy specjalisty – powinni sobie z tym poradzić nawet mało zaawansowani technicznie użytkownicy komputerów.

Anydesk – w tej aplikacji wykorzystano technologię szyfrowania TLS 1.2, która stosowana jest w bankowości. Dzięki temu połączenie jest bezpieczne. Aplikację można zainstalować na wielu urządzeniach, a w przypadku wersji Professional możesz wykonywać do 5 sesji jednocześnie. To oprogramowanie jest polecane m.in. dla miejsc, w których występuje słaba jakość połączenia internetowego. Może ono pracować nawet przy przepustowości wynoszącej 100 kB/s. Program działa na różnych platformach, takich jak Windows, macOS, Linux, iOS czy Android. Masz do wyboru kilka wersji tego rozwiązania, które różnią się liczbą sesji, liczbą aktywnych połączeń i innymi funkcjami.Dzięki aplikacjom umożliwienie zatrudnionym pracy na odległość jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Pracownik może w dowolnym momencie wykonywać swoje zadania, korzystając z zasobów urządzenia, które służyło mu w firmie.

Artykuł sponsorowany

Tagi:
Polecane