Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wybory mogą być unieważnione. Do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 21.10.2019 02:00

Wybory mogą być unieważnione. Do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Wybory parlamentarne mogą zostać unieważnione

Wybory parlamentarne unieważnione? Poseł Konfederacji Robert Winnicki potwierdził na antenie Radia ZET, że partia skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach.

W rozmowie z Łukaszem Konarskim tłumaczył, że wniosek obejmuje tylko okręgi, w których kandydatom Konfederacji brakowało po kilkaset głosów, aby wejść do parlamentu.

Konfederacja obwinia TVP

- Gdyby nie propaganda TVP to zostaliby tymi posłami. Zobaczymy, czy w tych kilku okręgach zostaną powtórzone wybory - powiedział na antenie Radia ZET Robert Winnicki. 

Poseł zwrócił też uwagę, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie dotyczące niewykonania przez TVP wyroków, który zapadły w procesach wyborczych, które Telewizji Polskiej wytoczyła Konfederacja.

Uważa, że mogli mieć znacznie wyższy wynik

Przedstawiciel Konfederacji przyznał na antenie radia, że gdyby media publiczne oraz prywatne skrupulatnie informowały w kampanii wyborczej o partii, to ich wynik mógłby być znacznie wyższy. - Mielibyśmy nie 6,81 procent, ale 8, 9 czy nawet 10 procent. Nie 11 posłów, tylko 40-50 - zaznaczył Winnicki.

W październikowych wyborach parlamentarnych Konfederacja przekroczyła próg wyborczy i jako jedno z pięciu ugrupowań dostało się do Sejmu z wynikiem 6,81 procent głosów. Mandaty poselskie otrzymało 11 reprezentantów Konfederacji, w tym Janusz Korwin-Mikke.