Wybory mogą zostać unieważnione w niektórych okręgach
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Października 2019

Wybory mogą być unieważnione. Do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek

Wybory parlamentarne: Konfederacja skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach - informuje Radio ZET.

Wybory parlamentarne mogą zostać unieważnione

Wybory parlamentarne unieważnione? Poseł Konfederacji Robert Winnicki potwierdził na antenie Radia ZET, że partia skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach.

W rozmowie z Łukaszem Konarskim tłumaczył, że wniosek obejmuje tylko okręgi, w których kandydatom Konfederacji brakowało po kilkaset głosów, aby wejść do parlamentu.

Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodobaWiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodobaCzytaj dalej

Konfederacja obwinia TVP

- Gdyby nie propaganda TVP to zostaliby tymi posłami. Zobaczymy, czy w tych kilku okręgach zostaną powtórzone wybory - powiedział na antenie Radia ZET Robert Winnicki.

Poseł zwrócił też uwagę, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie dotyczące niewykonania przez TVP wyroków, który zapadły w procesach wyborczych, które Telewizji Polskiej wytoczyła Konfederacja.

Uważa, że mogli mieć znacznie wyższy wynik

Przedstawiciel Konfederacji przyznał na antenie radia, że gdyby media publiczne oraz prywatne skrupulatnie informowały w kampanii wyborczej o partii, to ich wynik mógłby być znacznie wyższy. - Mielibyśmy nie 6,81 procent, ale 8, 9 czy nawet 10 procent. Nie 11 posłów, tylko 40-50 - zaznaczył Winnicki.

W październikowych wyborach parlamentarnych Konfederacja przekroczyła próg wyborczy i jako jedno z pięciu ugrupowań dostało się do Sejmu z wynikiem 6,81 procent głosów. Mandaty poselskie otrzymało 11 reprezentantów Konfederacji, w tym Janusz Korwin-Mikke.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News