Wrocław był celem ich podróży. Gdy wylądowali, potraktowano ich środkiem owadobójczym.
torange.biz
Autor Przemysław Terlecki - 30 Sierpnia 2019

Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania

Wrocław był ich celem podróży po wypoczynku na Maderze. Wszystko wydawało się przebiegać normalnie, kiedy Polaków potraktowano środkiem insektobójczym. Sprawę opisuje portal Bankier.pl.

Wrocław był celem ich podróży po wakacjach na Maderze. Lot samolotem linii Enter Air przebiegał bez komplikacji i przeszkód. Jednak gdy wylądowali, dowiedzieli się, że potraktowani zostaną środkiem owadobójczym. Zdziwienie malowało się na niejednej twarzy pasażerów. Jednak według informacji, którą usłyszeli, procedura jest standardowa.

Proszę państwa, załoga przejdzie teraz wzdłuż pokładu samolotu ze środkiem insektobójczym. Jest to standardowa procedura na tym odcinku, a stosowany specyfik jest w pełni bezpieczny. Dla własnego komfortu możecie państwo zakryć na ten czas oczy, usta i nos - podawał komunikat, który usłyszeli pasażerowie.

Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniuEmerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniuCzytaj dalej

Wrocław: Pasażerowie po lądowaniu potraktowani środkiem owadobójczym

Środek, zgodnie z informacją podaną przez załogę samolotu, faktycznie był niegroźny dla ludzi. Sama procedura jednak, choć może wywoływać zdziwienie, jest stadardowym procesem, który przeprowadzany jest podczas podróży z egoztycznych części świata. Choć trzeba przyznać, że mało kto spodziewa się tego typ podwyższonych standardów bezpieczeństwa podczas lotu z jednego europejskiego kraju do drugiego, a na dodatek procedurę przeprowadzono w obecności ludzi.

Członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air, Grzegorz Polaniecki, przekonuje jednak, że to standard w liniach Enter Air. Sprawa dyktowana jest uwarunkowaniami klimtycznymi wybranych miejsc, z których samoloty wylatują.

Na niektórych, głównie egzotycznych kierunkach, ze względu na miejscowe uwarunkowania klimatyczne i obowiązujące przepisy, oprócz standardowych procedur higienicznych przeprowadzona jest także dezynsekcja - tłumaczy Polaniecki.

Podobne standardy, jak wskazuje Bankier.pl, obowiązują w liniach LOT. Zgodnie z informacją przesłaną na zapytanie portalu procedura dezynsekcji samolotu przeprowadzana jest nie tylko bezpośrednio przed lotem, ale i kontrolnie co dwa miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami standardowa dezynsekcja wszystkich samolotów LOT-u jest przeprowadzana raz na dwa miesiące przez obsługę serwisową (LOT AMS). Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, w portach lotniczych wybranych krajów egzotycznych wykonywana jest dodatkowa dezynsekcja pokładu samolotów tuż przed startem - czytamy w odpowiedzi przesłanej branżowemu portalowi.

Donald Trump odwołał wizytę w PolsceDonald Trump odwołał wizytę w PolsceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  3. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  5. Nie żyje „najszybsza kobieta na czterech kółkach”. Zginęła, próbując pobić rekord prędkości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News