BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania

30 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Wrocław był ich celem podróży po wypoczynku na Maderze. Wszystko wydawało się przebiegać normalnie, kiedy Polaków potraktowano środkiem insektobójczym. Sprawę opisuje portal Bankier.pl.

Wrocław był celem ich podróży po wakacjach na Maderze. Lot samolotem linii Enter Air przebiegał bez komplikacji i przeszkód. Jednak gdy wylądowali, dowiedzieli się, że potraktowani zostaną środkiem owadobójczym. Zdziwienie malowało się na niejednej twarzy pasażerów. Jednak według informacji, którą usłyszeli, procedura jest standardowa.

Proszę państwa, załoga przejdzie teraz wzdłuż pokładu samolotu ze środkiem insektobójczym. Jest to standardowa procedura na tym odcinku, a stosowany specyfik jest w pełni bezpieczny. Dla własnego komfortu możecie państwo zakryć na ten czas oczy, usta i nos - podawał komunikat, który usłyszeli pasażerowie. 

Wrocław: Pasażerowie po lądowaniu potraktowani środkiem owadobójczym

Środek, zgodnie z informacją podaną przez załogę samolotu, faktycznie był niegroźny dla ludzi. Sama procedura jednak, choć może wywoływać zdziwienie, jest stadardowym procesem, który przeprowadzany jest podczas podróży z egoztycznych części świata. Choć trzeba przyznać, że mało kto spodziewa się tego typ podwyższonych standardów bezpieczeństwa podczas lotu z jednego europejskiego kraju do drugiego, a na dodatek procedurę przeprowadzono w obecności ludzi.

Członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air, Grzegorz Polaniecki, przekonuje jednak, że to standard w liniach Enter Air. Sprawa dyktowana jest uwarunkowaniami klimtycznymi wybranych miejsc, z których samoloty wylatują.

Na niektórych, głównie egzotycznych kierunkach, ze względu na miejscowe uwarunkowania klimatyczne i obowiązujące przepisy, oprócz standardowych procedur higienicznych przeprowadzona jest także dezynsekcja - tłumaczy Polaniecki.

Podobne standardy, jak wskazuje Bankier.pl, obowiązują w liniach LOT. Zgodnie z informacją przesłaną na zapytanie portalu procedura dezynsekcji samolotu przeprowadzana jest nie tylko bezpośrednio przed lotem, ale i kontrolnie co dwa miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami standardowa dezynsekcja wszystkich samolotów LOT-u jest przeprowadzana raz na dwa miesiące przez obsługę serwisową (LOT AMS). Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, w portach lotniczych wybranych krajów egzotycznych wykonywana jest dodatkowa dezynsekcja pokładu samolotów tuż przed startem - czytamy w odpowiedzi przesłanej branżowemu portalowi.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >