Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielkie zaskoczenie! Minister finansów zapowiedział podwyżki dla tej grupy pracowników
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 22.12.2023 11:18

Wielkie zaskoczenie! Minister finansów zapowiedział podwyżki dla tej grupy pracowników

Andrzej Domański
Wojciech Olkusnik/East News

W czwartek 21 grudnia w Sejmie odbyła się debata nad budżetem na 2024 rok. Nowy minister finansów Andrzej Domański zapowiedział, że przewidziane są podwyżki dla kolejnych pracowników. Wspomniał także o ograniczeniu “podatku Belki”. 

Debata nad budżetem na 2024 rok

W czwartek w Sejmie rozpoczęły się prace nad projektem budżetu państwa na nadchodzący rok. Nowy minister finansów odpowiedział na pytanie związane z deficytem, który ma wynieść 184 mld złotych.

- Deficyt wzrósł z powodu najwyższych w historii podwyżek dla nauczycieli o 30 proc. Rząd Donalda Tuska traktuje te podwyżki jako inwestycję, bo lepsze wykształcenie społeczeństwa to wyższy wzrost gospodarczy w dłuższym terminie - przekazał Andrzej Domański.

Zmiany w emeryturach. Lada dzień ruszą wzmożone kontrole PIP

"Podatek Belki" będzie ograniczony?

Temat likwidacji “Podatku Belki” często staje przedmiotem dyskusji. Wiele osób z pewnością na to czeka, a politycy podczas kampanii wyborczej obiecywali takie rozwiązanie. Teraz nowy minister finansów zapowiedział, że zostaną podjęte kroki w kierunku ograniczenia tego podatku. - Będzie wprowadzone ograniczenie “podatku Belki”, ale w cztery dni tego się nie dało zrobić - podkreślił Domański.  

Zobacz także: Tyle Polacy średnio wydadzą na święta. Kwoty zaskakują, inflacja jednak nie straszna

Minister finansów zapowiedział kolejne podwyżki

Andrzej Domański poinformował także, że szykują się podwyżki dla kolejnych pracowników. Tym razem chodzi o sferę budżetową, a dokładniej o ZUS i KRUS. - Jeśli idzie o 20-proc. podwyżki dla sfery budżetowej, to zostaną nimi objęte ZUS i KRUS. NFZ nie, bo tam finansowanie wygląda inaczej - zapowiedział nowy minister finansów.

Tagi: ZUS KRUS