A photo taken in the late hours of August 17, 2020 shows a sign of the World Health Organization (WHO) at their headquarters in Geneva amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)
East News, FABRICE COFFRINI
Autor Kamila Jeziorska - 6 Listopada 2020

Fatalne informacje od WHO. Świat musi być gotowy na kolejne wyzwanie epidemiczne

WHO ostro reaguje na walkę poszczególnych państw z koronawirusem i upomina je, aby na następną pandemię były przygotowane. Zdaniem szefa WHO takie przygotowanie ma zapobiec ruinie poszczególnych krajów. Czy świat znowu może zacząć się bać?

WHO ostro o pandemii

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia to wyspecjalizowana agenda ONZ mająca na celu zacieśniać współpracę poszczególnych krajów na rzecz ochrony zdrowia i zwalczania chorób zakaźnych. Obecnie WHO skupia wokół siebie 194 państwa członkowskie.

Jednakże mimo swoich działań, WHO nie ma łatwo. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu, prezydent USA, Donald Trump wycofał z WHO Stany Zjednoczone. Jednocześnie najpotężniejszy człowiek świata (tak nazywani są prezydenci USA) zarzucił WHO, że ta znajduje się pod kontrolą Chin, a reakcja na pandemię COVID-19 była niewłaściwa.

Podwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniejPodwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniejCzytaj dalej

Decyzja Donalda Trumpa w kwestii WHO nie przeszła bez echa. "Globalna dynamika infekcji pokazuje, że są wymagane skoordynowane działania. Aby walczyć z pandemią, potrzebujemy większej współpracy międzynarodowej. Europejskie państwa zainicjują reformy WHO", napisał na Twitterze niemiecki minister zdrowia.

Niewzruszony i stawiający na pierwszym miejscu Stany Zjednoczone Donald Trump poinformował, że środki przeznaczone na WHO zostaną skierowane na inne organizacje zajmujące się ochroną zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. Wraca czas stania w kolejkach. W sklepach nowe limity klientów

WHO przestrzega inne kraje

WHO w czwartek, 5 listopada, opublikowało na swojej oficjalnej stronie internetowej deklarację, w której podkreśla, że jednym z najważniejszych etapów pokonania następnych pandemii jest przygotowanie się państw.

- Musimy już teraz przygotować się na następną pandemię. [...] Możemy pokonać COVID-19 dzięki nauce, stosowaniu odpowiednich rozwiązaniom i solidarności", napisało WHO w przygotowanym przez siebie dokumencie.

Jeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądzeJeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądzeCzytaj dalej

WHO w deklaracji podkreśla konieczność zreformowania przepisów w taki sposób, aby kraje członkowskie bardziej przestrzegały prawa międzynarodowego w zakresie ochrony zdrowia. Jednocześnie WHO przestrzega, że wszystkie kraje w przypadku kolejnej pandemii, muszą być lepiej przygotowane.

Z danych wynika, że na świecie stwierdzono już ok. 50 mln przypadków zachorowań na koronawirusa. Łącznie na COVID-19 zmarło prawie 1,5 mln osób, a wyzdrowiały 32 mln.

Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąćKierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. Praworządność w kraju, albo nici z pieniędzy. UE tworzy nowe mechanizmy w budżecie
  4. Jeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądze
  5. Podwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniej
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programuBędzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programuCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News