Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Handel > Ważna informacja dla klientów Biedronki. Sieć rozdaje je tylko do 31 sierpnia, lepiej się pospieszyć
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 22.08.2023 09:27

Ważna informacja dla klientów Biedronki. Sieć rozdaje je tylko do 31 sierpnia, lepiej się pospieszyć

biedronka-sklep
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Wakacje już powoli dobiegają końca, a rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Dlatego Biedronka – lider w rankingu najpopularniejszych dyskontów – zachęca do zrobienia zakupów w sklepach sieci i oferuje okazje do oszczędzania. Specjalna akcja wystartowała w poniedziałek 21 sierpnia. Poniżej wyjaśniamy, jakie są warunki udziału.

Ruszyła specjalna akcja w Biedronce

Ponad 5 mln klientów odwiedza każdego dnia sklepy Biedronka. W wakacje, w miejscowościach turystycznych, ruch jest jeszcze większy. Tym razem lider w rankingu najpopularniejszych dyskontów w Polsce zaprasza klientów do skorzystania z akcji voucherowej. W jej ramach wystarczy zrobić zakupy na dowolną kwotę, aby w zamian otrzymać voucher na 10, 15 lub 25 zł.

Końcówka wakacji to tradycyjnie okres zwiększonych wydatków związanych z przygotowaniami do rozpoczęcia roku szkolnego i koniecznością uzupełnienia zapasów spożywczych po powrotach z letnich wyjazdów. Robimy wszystko, aby klienci Biedronki, która chce być prawdziwym liderem niskich cen, mogli jak najdłużej cieszyć się latem, dlatego proponujemy im wyjątkowe promocje i Biedronkowe vouchery – przekazał Grzegorz Pytko, dyrektor działu zakupów w sieci Biedronka.

Warunkiem udziału w akcji jest oczywiście posiadanie karty Moja Biedronka. Otrzymany voucher należy zrealizować na kolejnych zakupach w ciągu następnych trzech dni handlowych. Kwota zakupów ma znaczenie, bo aby wykorzystać voucher na 10 zł, trzeba zrobić zakupy za co najmniej 99 zł, za 15 zł – zakupy za minimum 149 zł, a za 25 zł – wartość zakupów musi wynieść przynajmniej 249 zł. Z akcji wyłączone są usługi, alkohol, papierosy i produkty żywienia początkowego.

Specjalna usługa dostępna w tysiącach sklepów Biedronka. Wielu klientów nie ma o tym pojęcia

Biedronka na zakupach u konkurencji. Gdzie jest najtaniej?

Po raz kolejny przedstawiciele sieci Biedronka udali się na zakupy do konkurencyjnych sklepów. 17 sierpnia br. kupili 20 identycznych produktów (również pod względem gramatury) znanych marek w Dino, Auchan, Lidlu oraz Biedronce. Były to artykuły takie jak jogurt, margaryna, warzywa na patelnię, sok owocowy, szczoteczka do zębów czy mydło w płynie. Efekt przy kasie?

I po raz trzeci paragony pokazały, że za takie same produkty dostępne we wszystkich sieciach, klienci w tym samym dniu najmniej zapłacili w Biedronce – 124,51 zł. W Dino wartość koszyka wyniosła 140,13 zł, w Auchan – 142,11 zł, a w Lidlu – 148,40 zł – przekonują przedstawiciele dyskontu. Zakupy zrealizowano bez użycia kart lojalnościowych danych sieci.

Zrzut ekranu 2023-08-22 o 08.48.52.png

Czy 27 sierpnia to niedziela handlowa?

Tak, w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte. Kolejna możliwość niedzielnych zakupów pojawi się prawdopodobnie dopiero w połowie grudnia. W ostatnim miesiącu tego roku niedziela handlowa wypadnie bowiem 17 grudnia oraz w Wigilię – w tym dniu, zgodnie z przepisami, sklepy mogą być otwarte tylko do godz. 14:00. Przypomnijmy, że w połowie czerwca minister rozwoju zapowiedział, iż wypadająca w Wigilię niedziela nie będzie handlowa, ale nie podano na razie żadnych wiążących szczegółów. Tysiące pracowników handlu czekają na decyzję w tej sprawie. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Federacja Konsumentów wnioskują, aby możliwość zakupów przewidzianą na 24 grudnia przenieść na 10 bądź 31 grudnia.

Zakazowi niedzielnego handlu nie podlegają cukiernie i kawiarnie, stacje paliw, sklepy z prasą czy kwiaciarnie.