Volvo autobusy w Polsce
Unsplash.com Adam Cai
Autor Konrad Karpiuk - 1 Października 2020

Volvo z wielką dostawą do jednego z polskich miast. Nowoczesne pojazdy już czekają na mieszkańców

Nowoczesne, hybrydowe Volvo trafiły do polskiego miasta na mocy umowy zawartej z 2018 roku. Szwedzka firma dostarczyła wyprodukowane we wrocławskiej fabryce autobusy.

Volvo dostarcza pojazdy polskiemu miastu

Autobusy Volvo 790 już od jakiegoś czasu kursują po Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Do tej pory jeździły trzy egzemplarze, a umowa zakładała, że będzie ich sześć. Jak informuje portal TransportPubliczny, 31 sierpnia Ełk odebrał druga połowę zamówienia. Pojazdy zostały wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. To jednak nie koniec, bo miasto zawarło umowę na zakup dwóch kolejnych autobusów.

Niezbędne artykuły dla dzieci kupisz za bezcen, mamy będą zachwycone. Lidl ścina ceny o połowę, nawet 19 groszy za sztukęNiezbędne artykuły dla dzieci kupisz za bezcen, mamy będą zachwycone. Lidl ścina ceny o połowę, nawet 19 groszy za sztukęCzytaj dalej

Volvo 790 to posiadają napęd hybrydowy, łączący silnik elektryczny i silnik spalinowy. Akumulatory ładują się w trakcie hamowania, w zależności od trasy autobus może przejechać 1 kilometr, poruszając się w sposób zero emisyjny, ograniczając także hałas. Autobusy mogą pomieścić prawie 100 pasażerów i mają 12,2 metra długości. Przystosowano je także do przewozu osób z niepełnosprawnością, a na liście wyposażenia znajdują się ekrany LCD i ładowarki USB.

- Kolejne autobusy hybrydowe, które pojawią się w naszym mieście, to nie tylko inwestycja we flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji, ale również w przyszłość. To przede wszystkim ograniczenie emisji spalin, a tym samym dbałość o środowisko, jakość powietrza oraz zdrowie ełczan. Zrównoważony transport wpisujący się w działania proekologiczne jest jednym z głównych priorytetów inwestycyjnych ełckiego samorządu. Skutecznie łączymy nowoczesne rozwiązania z poprawą komfortu życia oraz dbałością o środowisko, w którym mieszkamy - mówił prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz cytowany przez portal TransportPubliczny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy pomysł rządu bolesnym ciosem w emerytów. Zagrożonych utratą pieniędzy aż 750 tys. osób
2. Zatrważające odkrycie w domu słynnego chirurga. Nie mogli uwierzyć własnym oczom, okropne wiadomości
3. Nikt się nie wywinie. Będziesz musiał zapłacić nawet 900 złotych rocznie, wprowadzają najgorszy podatek

Nie tylko Ełk inwestuje w autobusy hybrydowe

Jak mówił Marek Gawroński, wiceprezes Volvo Polska ds. relacji z sektorem publicznym, coraz więcej Polskich miast decyduje się na autobusy hybrydowe. Pod tym względem szwedzka marka jest pionierem, bo jako jedyna marka zdecydowała się na produkcje tylko aut zelektryfikowanych, wycofując z oferty pojazdy spalinowe. Wrocławska fabryka dostarcza pojazdy także innym polskim miastom.

Hybrydowe autobusy Volvo jeżdżą także w innych polskich miastach, w tym w Krakowie, Sosnowcu, Inowrocławiu, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Tarnowskich Górach, Koszalinie, Lesznie i Białymstoku. Jak pisze portal TransportPubliczny, Volvo na całym świecie dostarczyło 4 tys. pojazdów służących w transporcie publicznym.

Już za 3 miesiące będziemy musieli płacić kolejną opłatę. Rachunki opustoszą nam portfeleJuż za 3 miesiące będziemy musieli płacić kolejną opłatę. Rachunki opustoszą nam portfeleCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doda cała we łzach, do sieci trafiło niecodzienne nagranie. Co się stało?
  2. Kamil chciałby normalnie żyć. Wspierają go znani sportowcy, cała Polska udostępnia
  3. 294 tys. Polaków boleśnie ją odczuje, możesz także i ty. Akcyza z drastyczną podwyżką
  4. Dowód osobisty z ogromną zmianą, prawo już gotowe. Wiemy, kiedy wejdzie w życie
  5. Miały być auta przyszłości, a są dwie szkarady. BMW pokazały nowe modele, komuś przypadną do gustu?
  6. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
Pracujesz za granicą? Lepiej się przygotuj, mogą zabrać ci nawet 9 tys. złotychPracujesz za granicą? Lepiej się przygotuj, mogą zabrać ci nawet 9 tys. złotychCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News