BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przerwy techniczne w czterech bankach. Gotówka może być niezbędna
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:29

Przerwy techniczne w czterech bankach. Gotówka może być niezbędna

Utrudnienia w bankach 12-15 lutego
Biznesinfo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W którym banku prace serwisowe będą trwały najdłużej

  • Który bank przeprowadzi modernizację jako ostatni

  • Jakie utrudnienia w bankach czekają na klientów

Utrudnienia w bankach Alior i ING

Utrudnienia w bankach rozpoczną się już dzisiaj. Jako pierwszy prace modernizacyjne przeprowadzi Alior Bank. Przerwa techniczna rozpocznie się w piątek 12 lutego o godz. 23:00 i potrwa do soboty 13 lutego do godz. 9:00.

Przez 10 godzin klienci nie będą mieli dostępu do bankowości elektronicznej. Wyłączona zostanie zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna. Z raportu prnews.pl za III kwartał 2020 r. wynika, że konto w Alior Banku posiada ponad 4,5 mln użytkowników. Każdy z nich powinien przygotować się na ewentualne problemy.

Lutowe utrudnienia w bankach nie ominą także klientów ING Banku Śląskiego. Portal bankier.pl donosi, że instytucja zaplanowała trzy oddzielne przerwy techniczne. ING to czwarty największy bank w Polsce, w którym konto posiada 4,7 mln użytkowników, a więc grono osób narażonych na problemy jest bardzo duże.

Pierwsza przerwa techniczna w ING rozpocznie się w sobotę 13 lutego o godz. 8:00. Zakończenie prac modernizacyjnych nad serwisem Makler i aplikacją mobilną jest zaplanowane dopiero na godzinę 24:00.

Kolejne modernizacje w ING Banku Śląskim odbędą się w nocy z soboty na niedzielę (13/14 lutego) między północą a 5:30. W tym czasie klienci nie będą mogli realizować płatności 3D Secure, aktywować kart i modyfikować limitów transakcyjnych. Czasowo zostanie wyłączone także nadawanie kodów PIN, zamawianie kart płatniczych.

W ING pojawią się także problemy z dodawaniem kart Mastercard do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay, wykonywaniem przelewów z rachunku karty kredytowej oraz realizowaniem operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Każdy, kto ma w planach zaciągnięcie pożyczki powinien uczynić to jeszcze przed przerwą techniczną - w nocy z soboty na niedzielę nie będzie to możliwe.

W tym czasie klienci mogą oczekiwać także problemów z obsługą kart w systemie ING Business. Niemożliwe będzie również składanie wniosków o nowe produkty zarówno w Moim ING, jak i na oficjalnej stronie internetowej.

Trzecia przerwa techniczna w ING będzie najkrótsza. W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 lutego) w godzinach 0:01-1:00 klienci mogą napotkać na trudności z wpłacaniem gotówki we wpłatomatach własnych ING oraz w urządzeniach Planet Cash.

Utrudnienia w bankach Credit Agricole i mBank

W nocy z sobotę na niedzielę (13/14 lutego) prace modernizacyjne przeprowadzi także Credit Agricole. Między 23:00 a 9:00 klienci nie będą mogli korzystać z serwisu CA24 (eBank, internetowy, mobilny i tekstowy) oraz systemu telefonicznego IVR. Poza tym czasowo zostaną wyłączone płatności internetowe (Przelew Online) oraz usługi Blik. Klienci Credit Agricole, których jest już ok. 1,6 mln, powinni pamiętać, ze w czasie przerwy technicznej nie otrzymają wiadomości SMS po wykonaniu transakcji kartą.

Sobotnie utrudnienia w bankach to jednak nie wszystko. W niedzielę odbędzie się bowiem przerwa techniczna w mBanku. Pierwsze prace serwisowe zaplanowano między 2:00 a 7:30. Przez ponad 5 godzin klienci nie mogą mogli płacić kartą, wyciągać pieniędzy z bankomatów przy pomocy kart oraz dokonywać wpłat we wpłatomatach. To dość duże utrudnienie dla klientów, których jest ponad 4,7 mln.

Z kolei do 10:30 użytkownicy nie będą mogli płacić kartą w internecie i korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej. Najdłuższa przerwa czeka na klientów, którzy będą chcieli złożyć wniosek o pożyczkę bądź założenie konta - funkcje te będą wyłączone w niedzielę od 1:30 do 11:00.