BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Placowka banku ING Bank Slaski

East News, Zofia i Marek Bazak

ING wycofuje lokaty ze swojej oferty. Pozostawia tylko nieliczne produkty

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

ING jest kolejnym bankiem, który wycofuje się z oferowania swoim klientom lokat. Na podobny krok wcześniej zdecydowały się PKO BP oraz Pekao. Klienci ING do wyboru będą mieli tylko dwa depozyty.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie lokaty znikają z oferty ING

  • Dlaczego banki podejmują takie decyzje

  • Z jakiej oferty ING możemy skorzystać

ING wycofuje lokaty

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmiany funkcjonowania niektórych usług bankowych. Tym samym możemy mówić o powolnym końcu darmowej bankowości, podwyżkach opłat czy wycofywaniu się z oferowania lokat.

Po wycofaniu się z lokat przez PKO BP oraz Pekao, podobną decyzję podjęło ING. Do nieopłacalności oferowania lokat przyczynia się m.in.: nadpłynność sektora finansowego oraz skrajnie niskie stopy procentowe, które NBP zredukował niemal do zera.

"ING Bank Śląski wycofał z oferty sprzedażowej wybrane lokaty terminowe dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zmiany obowiązują od 9 lutego br." - poinformował bank na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Oczywiście nie oznacza to całkowitej rezygnacji ING z lokat. Klienci wciąż mogą skorzystać z dwóch ofert.

ING pozostawia w ofercie dwa depozyty

"W ofercie sprzedażowej nadal pozostaje 3 miesięczna lokata terminowa w PLN dla klientów indywidualnych oraz 1 miesięczna lokata terminowa w PLN dla przedsiębiorców" - informuje ING Bank Śląski.

Jednocześnie wskazuje, że z oferty dla klientów indywidualnych znikają lokaty półroczne, roczne oraz dwuletnie w PLN, natomiast w EUR i USD próżno będzie szukać tych rocznych oraz dwuletnich. A co zatem z przedsiębiorcami?

Ci muszą pożegnać się z półrocznymi i rocznymi lokatami w złotówkach. Jednocześnie ING podkreśla w komunikacie, że wszelkie szczegóły znajdują się na ich stronie internetowej.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Koszty pozaodsetkowe kredytów

Finanse

Polacy masowo biorą pożyczki. Takiego wyniku nie było od 5 lat

Czytaj więcej >
US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP) / AFP)

Finanse

Donald Trump oraz jego dzieci oskarżeni o masowe oszustwa. Grozi im gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Od Nowego Roku na terenie UE zakaz wprowadzania m.in. plastikowych sztućców

Finanse

5 mld euro dla Ukrainy. Ministrowie UE wyrazili zgodę

Czytaj więcej >

Finanse

Soboń: Samorządy powinny jak najszybciej wypłacać dodatek węglowy

Czytaj więcej >

Finanse

Tarcza 1000 plus. Rząd szykuje nowy dodatek dla odbiorców ciepła

Czytaj więcej >

Finanse

Marszałek Sejmu: Rząd nie jest odpowiedzialny za wysokie ceny prądu oraz wysoką inflację

Czytaj więcej >