Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > ING wycofuje lokaty ze swojej oferty. Pozostawia tylko nieliczne produkty
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:29

ING wycofuje lokaty ze swojej oferty. Pozostawia tylko nieliczne produkty

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Placowka banku ING Bank Slaski
East News, Zofia i Marek Bazak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie lokaty znikają z oferty ING

  • Dlaczego banki podejmują takie decyzje

  • Z jakiej oferty ING możemy skorzystać

ING wycofuje lokaty

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmiany funkcjonowania niektórych usług bankowych. Tym samym możemy mówić o powolnym końcu darmowej bankowości, podwyżkach opłat czy wycofywaniu się z oferowania lokat.

Po wycofaniu się z lokat przez PKO BP oraz Pekao, podobną decyzję podjęło ING. Do nieopłacalności oferowania lokat przyczynia się m.in.: nadpłynność sektora finansowego oraz skrajnie niskie stopy procentowe, które NBP zredukował niemal do zera.

"ING Bank Śląski wycofał z oferty sprzedażowej wybrane lokaty terminowe dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zmiany obowiązują od 9 lutego br." - poinformował bank na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Oczywiście nie oznacza to całkowitej rezygnacji ING z lokat. Klienci wciąż mogą skorzystać z dwóch ofert.

ING pozostawia w ofercie dwa depozyty

"W ofercie sprzedażowej nadal pozostaje 3 miesięczna lokata terminowa w PLN dla klientów indywidualnych oraz 1 miesięczna lokata terminowa w PLN dla przedsiębiorców" - informuje ING Bank Śląski.

Jednocześnie wskazuje, że z oferty dla klientów indywidualnych znikają lokaty półroczne, roczne oraz dwuletnie w PLN, natomiast w EUR i USD próżno będzie szukać tych rocznych oraz dwuletnich. A co zatem z przedsiębiorcami?

Ci muszą pożegnać się z półrocznymi i rocznymi lokatami w złotówkach. Jednocześnie ING podkreśla w komunikacie, że wszelkie szczegóły znajdują się na ich stronie internetowej.