BiznesINFO.pl
W USA nieruchomości ostatni tak dobrze sprzedawały się w 2006 roku.

Pxhere

W Stanach ludzie rzucili się na nieruchomości, jakby kryzysu nie było. Pierwsza taka sytuacja od lat

30 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Ostatnim razem sprzedaż nieruchomości w USA cieszyła się takim powodzeniem w 2006 roku, czyli przed poprzednim kryzysem. Wygląda na to, że pandemia zupełnie nie zaszkodziła rynkowi nieruchomości w USA, bo w ostatnich miesiącach odnotowuje on imponujące wy

Nieruchomości w USA dawno tak dobrze się nie sprzedawały

Jak podaje gazeta.pl, według upublicznionych w czwartek danych Departamentu Handlu USA wartość sprzedaży nieruchomości wzrosła tam w sierpniu o 4,8 proc., sięgając najwyższego poziomu od roku 2006, czyli okresu tuż przed kryzysem gospodarczym. Jest to wzrost przeczący wcześniejszym prognozom analityków, którzy przewidywali, że w obliczu zawirowań spowodowanych pandemią koronawirusa sektor nieruchomości odnotuje w sierpniu spadek o 1 proc. Także lipiec zaskoczył analityków, którzy przewidywali, że sprzeda się w tym miesiącu 901 tys. nowych domów, tymczasem liczba transakcji sięgnęła 965 tys.

W USA liczba chętnych do kupna nieruchomości przekracza podaż

Dane Departamentu Handlu USA są zbieżne z danymi amerykańskiego stowarzyszenia pośredników nieruchomości (NAR), które podaje - jak czytamy na portalu gazeta.pl - że sierpniu sprzedano w kraju 6 mln domów, co stanowi wzrost o 2,4 proc. W sierpniu osoba sprzedająca dom musiała czekać na nabywcę średnio 22 dni, co stanowi najkrótszy czas w historii gromadzenia tego typu danych przez NAR i również wskazuje na bezprecedensowe ożywienie na rynku nieruchomości, które można porównać tylko z tym z roku 2006. Wtedy jednak domów do sprzedania było na rynku niemal dwukrotnie więcej niż obecnie. Aktualnie popyt na nieruchomości w USA przekracza ich podaż.

Tagi:

USAStany ZjednoczoneNieruchomości

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wrocław

Polska i Świat

Kosmiczna podwyżka czynszu we Wrocławiu. Przedsiębiorcy proszą o pomoc, PGNiG wypowiada czynsze

Czytaj więcej >
Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >