USA walczy z bezrobociem
/EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 24 Kwietnia 2020

Ponad 26 milionów Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych. Sytuacja jest dramatyczna

USA mierzy się z ogromną falą bezrobocia z powodu koronawirusa. Tylko w zeszłym tygodniu 4,4, mln Amerykanów zgłosiło się po zasiłek. Od początku pandemii o wsparcie finansowe zawnioskowało już 26 mln obywateli.

USA walczy z wirusem i bezrobociem

USA po raz kolejny mierzy się ze skutkami kryzysu gospodarczego. W czasie pandemii, podobnie jak w dobie Wielkiego Kryzysu z 1929 r., bez pracy zostały miliony Amerykanów.

O zasiłek dla bezrobotnych aplikowało 26 mln obywateli od początku wybuchu pandemii. Aż 4,4, mln osób zdecydowały się na ten krok w ubiegłym tygodniu.

A prognozy analityków z banku Goldman Sachs nie napawają optymizmem – według ich wyliczeń pod koniec maja bezrobotnych może być nawet 37 mln. Zdaniem głównego globalnego stratega w JPMorgan Funds stopa bezrobocia w USA może wzrosnąć z ok. 3,5 proc. do aż 12 proc. – podaje Business Insider Polska.

Wisła znika w oczach. W Warszawie ją przejdziesz, ledwo mocząc kolanaWisła znika w oczach. W Warszawie ją przejdziesz, ledwo mocząc kolanaCzytaj dalej

Na horyzoncie ożywienia nie widać

Jednak same liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych przewyższają przewidywania specjalistów, a niektórzy z nich prognozują, że ożywienie gospodarcze nie będzie gwałtowne.

Szef oddziału Fed w Minneapolis Neel Kashkari twierdzi, że ożywienie amerykańskiej gospodarki przybierze „kształt V”. Jest to model ekonomiczny, który odnosi się do gwałtownego załamania i równie szybkiego odbicia gospodarki – pisze polsatnews.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Reakcja amerykańskich władz

Koronawirus sparaliżował życie codzienne tysięcy Amerykanów i zamroził gospodarkę – zamknięte są bary, restauracje, sklepy, a firmy coraz częściej ogłaszają bankructwa. Scenariusz jest bardzo podobny do tego z przełomu lat 20.-30. ubiegłego wieku, kiedy Wielki Kryzys spowodował, że bez pracy został co trzeci Amerykanin.

Pod koniec marca Kongres uchwalił fundusz pomocowy, aby wesprzeć gospodarkę, który jest wart ponad 2 bln dolarów, co stanowi ok. 10 proc. PKB USA. Z kolei we wtorek Senat zagłosował za kolejnym pakietem o wartości 0,5 bln dolarów.

W tej sprawie musi zabrać głos jeszcze Izba Reprezentantów, ale wobec osiągniętego porozumienia między kierownictwem Kongresu i Białego Domu, uchwalenie tego funduszu wydaje się być kwestią czysto formalną.

Lidl: Na zakupy pójdziesz bez portfela. Sieciówka wprowadza rewolucyjne rozwiązanieLidl: Na zakupy pójdziesz bez portfela. Sieciówka wprowadza rewolucyjne rozwiązanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News