BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Po upalnej niedzieli płonący poniedziałek. Połowa kraju z 30 stopniami także w cieniu
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:53

Po upalnej niedzieli płonący poniedziałek. Połowa kraju z 30 stopniami także w cieniu

Upały w Polsce. IMGW ostrzega.
https://pixabay.com/Biedronka102

Upały uderzają w Polskę

Upały w Polsce goszczą od kilku dni. IMGW ponownie ostrzega przed temperaturami w całym kraju. Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla woj. mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Upały to nie wszystko, ponieważ IMGW ostrzega także przed lokalnie występującymi burzami. "Intensywniejsze zjawiska towarzyszące burzom prognozowane są jednak na zachodzie i południu Polski. Opady deszczu w tym obszarze mogą wynosić do 30 mm, lokalnie 40 mm. Porywy wiatru mogą osiągać do 80 km/h " - napisano na Twitterze IMGW.

Upały nie odpuszczają

Upały i wysokie temperatury będą dotyczyły całej Polski. "Temperatura maksymalna od 26°C, 27°C na wschodzie i północnym wschodzie do 32°C na zachodzie, chłodniej nad morzem i na terenach podgórskich Karpat: od 23°C do 26°C" - podaje IMGW na swoim Twitterze.

Upały mogą być groźne dla zdrowia człowieka. IMGW wydało vademecum o tym w jaki sposób należy chronić się przed upałami. Vademecum dostępne jest na stronie internetowej IMGW. Przed upałami przestrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

<