ulga mieszkaniowa
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Warszawa 01.08.2017. n/z Budowa nowego budynku mieszkalnego.
Autor Paulina Musianek - 12 Lutego 2020

Zakup mieszkanie mniej kosztowny? Ty też będziesz mógł skorzystać z nowej ulgi

Ulga mieszkaniowa być może zostanie rozszerzona. "Kupisz mieszkanie, w prezencie zapłacisz mniejszy podatek dochodowy", donosi money.pl.

Ulga mieszkaniowa ułatwieniem dla kupujących

Ulga mieszkaniowa obecnie przewidziana jest tylko dla osób, które odsprzedają wcześniej kupiony lub odziedziczony lokal (w przypadku gdy transakcja przeprowadzona jest w ciągu pięciu lat od przejęcia go). Teraz jednak resort finansów zastanawia się nad rozszerzeniem ulgi tak, aby mogli z niej skorzystać również ci, którzy kupują swoje pierwsze “M”.

Na czym miałaby polegać nowe wydanie ulgi mieszkaniowej? Po zakupie drobna część wydanej kwoty mogłaby wracać w postaci pomniejszonego podatku dochodowego, jak wyjaśnia portal. Ulga miałaby być ona odliczana od należnych danin tak samo jak ulga rehabilitacyjna czy prorodzinna i według wstępnych planów miałaby być jednorazowa lub rozłożona na lata. Więcej szczegółów ma zostać podanych w najbliższych tygodniach.

Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinySpiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinyCzytaj dalej

Tym razem się uda?

Ministerstwo Rozwoju pragnie, aby program mieszkaniowy był korzystny przede wszystkim dla obywateli RP, a nie samych deweloperów. Warto przypomnieć, że poprzedni rząd PO-PSL wprowadził program “Mieszkanie dla Młodych”, który był nietrafiony. Rząd Zjednoczonej Prawicy zrezygnował z dopłat do kredytów hipotecznych.

Nie można też nie wspomnieć o rządowym "niewypale", którym jest Mieszkanie Plus. Teraz program ten ma przejść "rebranding" - po zmianie nazwy na "Mieszkanie dla rozwoju". Szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz chce stworzyć system przekazywania gruntów deweloperom. W zamian za działkę mieliby oni oddawać 15-20 proc. mieszkań na potrzeby przyszłego programu mieszkaniowego. Jadwiga Emilewicz nazwała to Mieszkaniowym PPP (partnerstwem publiczno-prywatnym) i oceniła, że to "model znany, stosowany za granicą".

Jeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejJeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. Niewinny żart przerodził się w tragedię. Nie żyje 22-letnia Sabrina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Emeryci mają powody do świętowania. Nastąpiła ważna zmiana w planach dot. emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News