BiznesINFO.pl
flaga Ukrainy

Biznes Info

Ukraińcy dostaną 300 zł od polskiego rządu. Mogą też liczyć na pomoc w przebranżowieniu

7 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ukraińcy, którzy dotarli do Polski otrzymają jednorazową pomoc w wysokości 300 zł, ogłosiła szefowa MRiPS Marlena Maląg. Aby otrzymać pomoc, należy zarejestrować się przy przekraczaniu granicy - podaje money.pl. Dodatkowo rząd utworzy specjalny fundusz, który pomoże przebranżowić się uchodźcom, którzy będą chcieli podjąć pracę na terenie Polski.

300 zł dla uchodźców z Ukrainy

Osoby uciekający przed wojną na Ukrainie po odpowiednim zarejestrowaniu się już po stronie polskiej będą mogły liczyć na jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł - wynika ze słów Marleny Maląg.

Dodatkowo minister mówiła, że działania mające na celu wsparcie uchodźców, nie są realizowane wyłącznie przez rząd, ale również przez charytatywne organizacje pozarządowe.

Maląg ogłosiła również, że rusza specjalny program mający na celu pomóc przebranżowić się osobom z Ukrainy, którzy będą chcieli podjąć pracę w Polsce.

Praca dla uchodźców - rząd pomoże się przebranżowić

"Razem możemy więcej", bo tak nazywa się nowy program, będzie dysponował budżetem w wysokości 40 mln zł i posłuży do szkoleń pomagających dostosować się do polskiego rynku pracy.

Założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot szacuje, że polski rynek pracy jest w stanie wchłonąć 700 tys. nowych pracowników z Ukrainy. 500 tys. w ciągu pół roku i 200 tys. w późniejszym etapie - tłumaczy w rozmowie z PAP.

Tagi:

Ukrainapraca

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Niemcy

Praca

Niemcy podwyższają pensję minimalną. Wielka zmiana wynagrodzeń do października

Czytaj więcej >

Praca

ZUS przygotował rekordową waloryzację. Środki na kontach znacznie wzrosną

Czytaj więcej >
Praca w gastronomii

Praca

Te zawody znikną z rynku pracy. 30 proc. osób nie chce zmieniać zawodu

Czytaj więcej >

Praca

ZUS ogłosił wzrost kwot odszkodowania za wypadek przy pracy

Czytaj więcej >

Praca

Ukraińcy nie muszą się bać o pracę w Polsce. Pracodawcy chętni do zatrudniania

Czytaj więcej >

Praca

Największe bolączki polskich przedsiębiorców. Badanie jasno wskazało obawy pracodawców

Czytaj więcej >