TVP ma problem. Chodzi o seksualizację dzieci
wikimedia.org/Silar
Autor Przemysław Terlecki - 18 Sierpnia 2019

TVP zaskarżone do RPD. Chodzi o seksualizację dzieci

TVP znów na ustach mediów w całym kraju. Chodzi o sprawę seksualizacji dzieci. O tym, że ta miała miejsce, przekonuje działaczka społeczna, która zgłosiła sprawę, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

TVP ma problem. Podczas imprezy muzycznej współorganizowanej przez publicznego nadawcę, która to emitowana była w Telewizji Polskiej, wokalista popularnego zespołu disco-polo Weekend, Radosław Liszewski, jednoznacznie zwracał się do małej dziewczynki w słowach piosenki. Słowa "Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się, obiektem pożądania właśnie stałaś się" Liszewski śpiewał do kilkuletniej dziewczynki, patrząc jej w oczy.

Całe zajście miało miejsce podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach, jak donosi Rzeczpospolita. Sprawę do Rzecznika Praw Dziecka, ale również do Fundacji Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris już zgłosiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, obecnie działaczka społeczna, a do niedawna jeszcze członkini partii Razem. Jak podkreśla Dziemianowicz-Bąk, niemożliwe, by TVP nie miało pojęcia o słowach populanrych piosenek zespołu Weekend, które Liszewski śpiewał na scenie.

TVP ma problem. Chodzi o seksualizację dzieci

Trudno przypuszczać, że zarząd TVP oraz jej prezes Jacek Kurski, zapraszając cieszący się popularnością zespół "Weekend" , nie znali tekstów powszechnie znanych utworów, które artyści zamierzali zaprezentować na scenie - wskazuje Dziemianowicz-Bąk.

Jak przekonuje była członkini Razem, TVP jest winne, ponieważ świadomie miało zaakceptować możliwość "epatowania dzieci i młodzieży bezpośrednim przekazem o treści erotycznej, który narusza standardy konstytucyjne, misję telewizji publicznej o raz rozporządzenie KRRiT" - podaje Rzeczpospolita. Kobieta liczy na to, że zarówno Rzecznik Praw Dziecka, a także Ordo Iuris nie tylko wyrażą swoją opinię na ten temat, ale także podjemą odpowiednie kroki prawne w sprawie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News