Trzynastka z progiem dochodowym
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 26 Października 2019

Zbyt wysoka emerytura pozbawi cię świadczenia. Trzynastka jednak nie dla wszystkich

O projektach rządu, które miałyby wprowadzić próg dochodowy tak, aby jednak nie każdy emeryt mógł dostać tzw. trzynastą emeryturę, poinformował dziennik "Fakt". Z ustaleń gazety wynika, że rząd spieszy się z wprowadzeniem progu, który pozwoli na ominięcie przy wypłatach najbogatszych beneficjentów ZUS.

Rząd spieszy się z wprowadzeniem ustawy, która pozwoli na wypłatę obiecanych przez Jarosława Kaczyńskiego trzynastych emerytur. Według zapowiedzi świadczenie ma trafić do seniorów już w kwietniu przyszłego roku.

Problem polega na tym, że pomimo obietnicy wypłaty trzynastki w wysokości najniższego świadczenia emerytalnego, które w przyszły roku ma wynieść 1200 zł brutto, wszystkim emerytom, rząd zamierza wprowadzić próg dochodowy. Potwierdzić to mogą chociażby słowa informatora "Faktu" zbliżonego do rządowych kręgów, który mówił rzekomo, że wypłaty dodatkowych świadczeń dla osób otrzymujących po kilka tysięcy złotych emerytury jest pozbawione sensu.

Brak odpowiedzi w sprawie trzynastek

Strona rządowa nie komentuje jeszcze doniesień "Faktu". Politycy PiS niejednokrotnie zapowiadali wypłaty trzynastek dla wszystkich emerytur.

Polacy odkryli potężne złoże gazu ziemnego i ropy naftowej. Trwa szacowanie potencjalnych zyskówPolacy odkryli potężne złoże gazu ziemnego i ropy naftowej. Trwa szacowanie potencjalnych zyskówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News