Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ile kosztuje Tesla w Polsce? Ruszyła oficjalna dystrybucja aut Elona Muska
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.07.2020 02:00

Ile kosztuje Tesla w Polsce? Ruszyła oficjalna dystrybucja aut Elona Muska

Tesla w Polsce
Wikimedia Commons/Steve Jurvetson from Menlo Park, USA/CC2.0

Tesla debiutuje nad Wisłą. Choć już od dłuższego czasu po polskich drogach jeżdżą elektryczne samochody od Elona Muska, a w Warszawie działa autoryzowany serwis tych pojazdów, to na próżno było szukać oficjalnych dystrybutorów Tesli w Polsce. Teraz wszystko się zmieniło, ruszyła własnie oficjalna, polskojęzyczna strona internetowa. Możemy na niej skonfigurować samochód według swoich potrzeb, a także możliwości finansowych.

Tesla debiutuje w Polsce

W naszym kraju mamy możliwość wyboru spośród 3 podstawowych modeli samochodów elektrycznych:- Model S- Model 3- Model XModel Y nie jest obecnie dostępny w Polsce. 

Po wybraniu interesującego nas modelu samochodu strona umożliwia pełną konfigurację samochodu - od koloru karoserii przez wielkość i wykonanie opon. Wnętrze personalizujemy według swoich potrzeb - wskazujemy ilość miejsca dla pasażerów - od 5 do 7, wykonanie obicia. Kupujący ma możliwość rozszerzenia funkcji autopilota o poruszanie się po mieście, sczytywanie znaków stopu oraz sygnalizacji świetlnej. Ile kosztuje Tesla w Polsce? Przyglądamy się cenom poszczególnych modeli i dodatków.

Tesla S

Najbardziej podstawowa wersja samochodu elektrycznego od Tesli. Model podstawowy kosztuje 360 490 zł w wersji długiego zasięgu. Standardowa wersja kolorystyczna to biel, za zmianę na czarny, szary lub niebieski należy dopłacić 7 500 zł, a za czerwień 12 000 zł.  Bez dodatkowej opłaty dostępne są koła Silver o rozmiarze 19", za Koła Sonic Carbon Slipstream o takim samym rozmiarze należy dopłacić 7 500 zł, a za 21" Koła Sonic Carbon Twin Turbine 21'' Tesla życzy sobie 22 tys. zł. Standardowe wnętrze Tesli S to czarne, skórzane obicie. Jeżeli chcemy dodać do czarnej, białą skórę, wówczas należy dopłacić 7 500 zł, tyle samo zapłacimy za połączenie skóry czarnej, białej oraz drewnianych elementów. Autopilot dostosowany do ruchu w mieście to dopłata rzędu 39 000 zł.

Tesla 3

Najtańsza Tesla 3 o oznaczona jako Standard Range Plus kosztuje 195 490 zł, to na niej będziemy sprawdzać cenę personalizacji. Pozostałe modele z tej serii to Długi Zasięg o cenie podstawowej 235 490 zł oraz Performance za 260 490 zł w wersji standardowej. Podstawowym kolorem jest biały, za pomalowanie karoserii na czarny, szary lub niebieski zapłacimy 5 000 zł, a na czerwono 9,5 tys. Standardowe opony w zestawie mierzą 18", dokupić można koła koła sportowe o wymiarze 19" za 7,5 tys. Dodatkowo Tesla pozwala na zakup zimowych opon za 56 900 zł. Dodać do pojazdu możemy hak holowniczy za 5 tys. Podstawowe wnętrze jest w całości wykonane z czarnej skóry. Za połączenie skóry czarnej i białej należy dopłacić 5 tys. Cena miejskiego autopilota wydaje się standardowa i podobnie jak w modelu S kosztuje 39 000 zł.

Tesla X

Najbardziej rozbudowana i zaawansowana edycja Tesli została ochrzczona iksem. Tutaj mamy do dyspozycji wiele możliwości personalizacji, a nawet wyboru układu siedzeń. My do kalkulacji wybierzemy model o długim zasięgu w cenie podstawowej 385 490 zł, za wersję Performance przyjdzie nam zapłacić w basicu 460 490 zł. Podstawowym kolorem jest znowu biel, przemalowanie na czarny, szary lub niebieski podbija wartość auta o 7,5 tys. Szlachetna czerwień to dodatkowy wydatek 12 000 zł. W zestawie znajdują się koła Silver 20", za ich zmianę na Two Tone Slipstream 20″ należy dać 9 500 zł, a za 22'' Koła Onyx Black już 26 500 zł. W standardzie znajduje się wnętrze dla 5 osób. Większe rodziny mogą jednak skonfigurować Teslę X do wariantu 6 i 7 miejsc. Za sześciomiejscowy układ należy dopłacić 31 500 zł, a za siedmiomiejscowy 17 000 zł. W standardzie tapicerka jest cała w czerni z elementami drewna, za dodanie białej skóry należy dopłacić 7 500, tyle samo Tesla inkasuje za białą skórę i jasne drewno. Dostosowanie autopilota do ruchu w mieście to dodatkowe 39 000  zł.

Tesla pozwala na bardzo personalną konfigurację swoich samochodów. Strona jest bardzo dobrze przetłumaczona na język polski, choć zdarzają się drobne błędy - jak na przykład zbędne separatory między cyframi, czy brak spacji. Są to jednak kosmetyczne względy na które niewielu zwróci uwagę. Proces personalizacji samochodu przebiega bardzo przyjemnie i sprawnie, a potencjalny kupiec od razu zna cenę swojego pojazdu, ale także co istotne - prawdopodobną datę dostarczenia auta. 

Zdjęcie poglądowe, pochodzi ze strony htttp://tesla.com/pl_pl i przedstawia realny przebieg procesu personalizacji samochodu Tesla X