Chińskie mleko w polskim TESCO
facebook.com/projektAGROunia
Autor Kasper Starużyk - 24 Czerwca 2020

Polskie mleko, ale etykieta chińska. Nietypowy produkt w Tesco

Tesco sprzedaje chińskie mleko? Niecodzienny widok w jednym z marketów spożywczych zaskoczył niejednego klienta. Sprawa jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Wycofująca się z Polski sieć marketów Tesco zaskoczyła swoich klientów. W jednym ze sklepów pojawiło się mleko z chińskimi naklejkami. Sprawa poruszyła internautów zgromadzonych wokół AgroUnii, społeczności która walczy o większy dostęp do polskich produktów w sklepach. Spożywczy patrioci gorąco debatowali, dlaczego w polskich marketach sprzedawane jest mleko z chińskimi napisami na etykiecie. Komentarz w tej sprawie wystosowała centrala Tesco w Polsce.

Jakie mleko sprzedaje Tesco?

Niecodzienny widok w markecie Tesco na tyle zelektryzował jedną z klientek, że postanowiła się ona podzielić zdjęciem przedziwnego produktu ze społecznością AgroUnii. Okazało się, że market na półkach z nabiałem wystawił mleko z opisami produktu w języku chińskim. Pikanterii dodaje fakt, że naklejki pojawiły się na popularnym mleku Łaciatym, a więc produkcie wytwarzanym w 100 proc. w Polsce. Internauci snuli wiele teorii, którymi dzielili się z innymi komentującymi. Finał sprawy okazał się jednak bardzo banalny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Niektórzy z komentujących twierdzili, że całej sytuacji winien jest koronawirus. Podnosili oni, że Łaciate jest od kilku lat znane mieszkańcom Państwa Środka i zdobywa tam coraz szersze uznanie, jednak z powodu trwającej pandemii dostawy zostały zablokowane. Wskazywali oni, że sieć Tesco, aby zminimalizować stratę i nie wyrzucać mleka, postanowiła sprzedać je na naszym rynku. Inni wyrażali zarazem dumę, jak i zdziwienie, że polskie marki podbijają serca - jak i podniebienia - na tak odległych od Europy rynkach. Prawdziwy powód pojawienia się mleka z chińskimi etykietami w polskich marketach okazał się jednak zupełnie inny - informuje portal Ceny Rolnicze

Tesco zwija się z Polski

Kilka dni temu informowaliśmy, że Tesco dokonało transakcji sprzedaży prawie wszystkich swoich marketów w Polsce. W rękach brytyjskiej sieci na chwilę obecną pozostanie jedynie 19 sklepów, jednak i one wkrótce mają pójść pod młotek. Jak dowiadujemy się, w trakcie wyprowadzki jest także centrala sieci. Tesco odsprzedało sieci Netto kilkaset sklepów, centralę, ale także centra logistyczno-dystrybucyjne.

Wydaje się, zatem, że sieć Tesco na dobre żyje już w Polsce "na walizkach". W takiej sytuacji nietrudno o błędy. Jak podaje biuro prasowe sieci, za sprawą "chińskiego Łaciatego" w polskich marketach stoi pomyłka magazyniera przy wydawaniu towaru. Mleko jest w pełni bezpieczne i można je śmiało kupować. Mimo, że polskie napisy zostały przysłonięte przez naklejki w języku chińskim, to polskie prawo dopuszcza sprzedaż takich produktów w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza
O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województwO spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województwCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News