Ceny w górach i nadm ozrzem
Wikimedia Commons SkyMaja CC4.0
Autor Konrad Karpiuk - 21 Czerwca 2020

Nad morzem drożyzna, ale w górach nie lepiej. Dwa gofry i dwie kawy za 60 zł

Ceny w górach, czy nad morzem z reguły są wyższe niż w aglomeracjach miejskich, które nie są zbyt popularne wśród turystów. Jednak coraz więcej klientów przestaje akceptować wyższe ceny, które sięgają wręcz absurdalnych poziomów.

Wielu klientów patrząc na ceny w górach i nad morzem, złapie się na za głowę. Choć turyści dawno się przyzwyczaili, że w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie trzeba więcej zapłacić, to coraz więcej osób ma już dość. Konsumenci zamieścili zdjęcia rachunku, na którym zapłacili 60 zł za dwa gofry i dwie kawy.

Ogrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazOgrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazCzytaj dalej

Ceny w górach przerażają turystów

Para turystów, która spędzała urlop w Zakopanem, przesłała redakcji Wirtualnej Polski zdjęcie paragonu, który otrzymali na Krupówkach. Zamówienie składało się z dwóch kaw oraz dwóch gofrów. Kawy kosztowały kolejne 14 i 17 zł, plus złotówka dopłaty za mleko. Gofry kosztowały po 9 zł sztuka, plus 5 zł dopłaty za bitą śmietanę.

Łącznie rachunek wyniósł 60 zł. Jak pisze portal Wirtualna Polska, z reguły ceny kawy w sieciowych kawiarniach w dużych miastach zaczynają się od 12-13 zł za latte macchiato (w tym wypadku kosztowało 17 zł). Restauratorzy z reguły tłumaczą wysokie ceny sytuacją rynkową, czy wzrostem podatków.

Resort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuResort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuCzytaj dalej

Ceny nad morzem wcale nie są niższe

Sytuacja nie jest typowa tylko dla górskich miejscowości, nad morzem ceny również potrafią zwalić klientów z nóg. Także w tej sprawie oburzeni konsumenci pisali do Wirtualnej Polski. Standardem były kwoty 193 zł obiad dla dwóch osób, a jeśli do tego brali piwo i sok, cena wzrastała nawet do 251 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Skrytykował Andrzeja Dudę. "Rozebrali mnie do naga, miałem ręce sine od kajdanek"

Powody wyższych cen są różne, wiele osób upatruje się przyczyn w długiej izolacji związanej z koronawirusem. W związku z krajową izolacją sezon turystyczny ruszył znacznie później, więc restauratorzy podnieśli ceny. Ponadto powodem może być również ogólny wzrost cen żywności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Fatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuFatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News