Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Rynek Farmaceutyczny

Rynek Farmaceutyczny

None
19.04.2024 11:01 Logistyka w służbie zdrowia. Na co zwrócić uwagę powierzając magazynowanie i transport farmaceutyków firmie logistycznej?

W Polsce funkcjonuje blisko 12 tys. aptek. Zaopatrywanie znacznej części z nich to wyzwanie, którego chętnie podejmuje się m.in. operator logistyczny FM Logistic. Z 20-letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej firma wybudowała w Błoniu pod Warszawą największy w Europie Centralnej magazyn dedykowany lekom. To właśnie tam obsługiwane są m.in. najnowocześniejsze terapie genowe, ratujące życie pacjentów – często o wartości jednej dawki sięgającej nawet kilku milionów złotych.

apteka
09.02.2024 17:44 Usługi farmaceutyczne bez kolejki. Skorzysta aż 15 grup

Wiele osób, którym przysługują dodatkowe uprawnienia, nawet o nich nie wie. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z usług farmaceutycznych z pominięciem kolejki. Od początku 2024 roku, lista osób, które w aptece nie muszą czekać, jest jeszcze dłuższa niż wcześniej.

Apteka
14.11.2023 11:50 Nagły zwrot w sprawie aptek. Zaskarżono ustawę

Dwa miesiące po podpisaniu przez prezydenta ustawy dotyczącej aptek, dokonał się niespodziewany zwrot w sprawie. Ustawa została bowiem zaskarżona przez Konfederację Lewiatan do Komisji Europejskiej. Podzielenie przez KE opinii Konfederacji oznaczać będzie spore problemy dla Polski.

Leki z apteki
30.09.2023 21:17 Setki Polaków biorą ten lek. Jeżeli masz go w domu, natychmiast wyrzuć

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nakazał natychmiastowe wycofanie z obrotu popularnego leku przeciwbólowego. Wszystkie osoby, które posiadają go w swoich apteczkach, mają jak najszybciej się go pozbyć.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Farmaceuta będzie mógł sam wystawiać recepty

Środowisko aptekarskie od wielu lat skarży się, na sprowadzenie roli farmaceutów do sprzedawców leków i kasjerów. Teraz ma się to zmienić. Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt ustawy o zawodzie farmaceuty, który zwiększa rolę farmaceuty w systemie ochrony zdrowia. Przewiduje on wprowadzenie opieki farmaceutycznej, czyli świadczenia opieki zdrowotnej udzielanego przez farmaceutę posiadającego określone w ustawie kompetencje, którego celem jest zapewnienie ciągłego, profesjonalnego nadzoru nad farmakoterapią. Rewolucyjną zmianą będzie danie im możliwości wypisywania recept w oparciu o "receptę kontynuowaną" wystawioną przez lekarza.

IMGL8878s-1-1-768x512
21.01.2022 01:00 Polpharma pracuje nad przejęciem Zentiva za 4 miliardy dolarów

Największy polski producent leków Polpharma pracuje nad możliwym przejęciem czeskiego rywala Zentiva o wartości 4 miliardów dolarów i szuka inwestorów, którzy dołączą do tej oferty w zamian za mniejszościowy pakiet w spółce Advent International – podał Reuters, agencja sprawdziła informację u trzech źródeł. Rozmowy między Polpharmą a potencjalnymi partnerami są na wczesnym etapie, a polska firma nie zdecydowała jeszcze, jak skonstruować wspólny mechanizm przetargowy, podały źródła Reutersa pod warunkiem zachowania anonimowości, ostrzegając, że żadna transakcja nie jest pewna.Przedstawiciel Polpharmy powiedział, że „nieustannie poszukuje celów do akwizycji i możliwości partnerstwa na własnych i nowych terytoriach”, ale odmówił komentarza na temat jakiejkolwiek konkretnej transakcji.