Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zmarł Mieczysław Wośko. Był na liście 100 Najbogatszych Polaków
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 25.02.2021 01:00

Zmarł Mieczysław Wośko. Był na liście 100 Najbogatszych Polaków

Nie żyje Mieczysław Wośko
Pixabay/Arcaion

Mieczysław Wośko nie żyje

Mieczysław Wośko był właścicielem i prezesem Zarządu Polfarmex S.A. - polskiego przedsiębiorstwa farmaceutycznego z siedzibą w Kutnie produkującego leki, suplementy diety i kosmetyki.

„Informujemy, że 22.02.2021 r. odszedł Pan Mieczysław Wośko, założyciel oraz Prezes Zarządu Polfarmex S.A. jako społeczność Polfarmex S.A. jesteśmy myślami z rodziną śp. Mieczysława Wośko. Jednocześnie prosimy o uszanowanie powagi zaistniałej sytuacji” - potwierdził Maciej Aksman, specjalista ds. Informacji i PR Polfarmex S.A. cytowany przez portal panoramakutna.pl.

Działalność farmaceutyczna uczyniła Mieczysława Wośkę jednym z najbogatszych Polaków. Był na 99. miejscu w rankingu 100 Najbogatszych Polaków przygotowywanym przez Magazyn Forbes.

Mieczysław Wośko ukończył studia na Wydziale Chemii Spożywczej Politechniki Łódzkiej. Był związany z branżą farmaceutyczną blisko pół wieku, podaje portal. Na tym jednak nie kończyły się jego powiązania z Politechniką Łódzką. Milioner był bowiem członkiem kapituły Nagrody im. prof. Osmana Achmatowicza na najlepszą pracę inżynierską i magisterską na Wydziale Chemicznym.

Działalność w firmie Polfarmex nie była jedynym zajęciem przedsiębiorcy. Wośko działał także w Think-Tanku "Innowacje dla Zdrowia", czy w Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zasiadał w radzie.

Polfarmex

Firma Polfarmex została założonona w 1989 pod nazwą „Polfa – Farmex”. Początkowo firma zajmowała się handlem lekami i surowcami pochodzącymi z importu. Rozwój przedsiębiorstwa nabrał rozpędu w 1994 roku, kiedy rozpoczęto budowę zakładu na terenie dzielnicy przemysłowej w Kutnie. Wtedy też zmieniono nazwę firmy na tę znaną dzisiaj - Polfarmex. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 700 osób.