Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Emeryci

Emeryci

list z ZUS-u
24.05.2024 15:47 ZUS wysyła listy do emerytów. W środku bardzo ważne informacje

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę bardzo ważnych listów. Emeryci i renciści z całej Polski otrzymują pisma, a w nich znajdują się dwie kluczowe informacje dotyczące ich świadczeń finansowych. Co konkretnie zawierają listy? Wyjaśniamy.

seniorzy
21.05.2024 16:31 Seniorzy nie mają o tym pojęcia. Dzięki tej uldze zapłacą mniej

Ta oferta to prawdziwa gratka dla emerytów. Wiele osób nie wie jednak, że czasie podróży może skorzystać z wyjątkowej zniżki. Nie chodzi wcale o popularne ulgi na bilety w komunikacji miejskiej, ale o oferty liniii lotniczych. Jest sposób, by zapłacić mniej.

seniorzy pieniądze
20.05.2024 15:58 ZUS wypłaci małżeństwom nawet 8000 zł. Nowe świadczenie na horyzoncie

Wiele wskazuje na to, że pary z wieloletnim stażem będą mogły otrzymać od państwa dodatkowe środki. Za odpowiednio długi okres związku małżeńskiego w portfelach seniorów może znaleźć się nawet kilka tysięcy złotych. Już niedługo Senat podejmie decyzję w tej sprawie. Co zakłada projekt nowego świadczenia?

pieniądze
18.05.2024 08:23 Polacy zadłużają się na potęgę. Tych pieniędzy komornik jednak nie zabierze

Nikt nie życzy sobie takiej sytuacji, ale czasem niespłacone zobowiązania finansowe prowadzą do nałożenia na dłużnika komorniczej egzekucji. Wówczas urzędnik może znacząco uszczuplić stan naszego posiadania, ale nie o wszystko, co do nas należy. “Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że komornik także ma pewne ograniczenia, wynikające wprost z przepisów prawa. Wyjaśniamy, które dobra są zabezpieczone.

seniorzy
13.05.2024 16:10 Specjalna ulga dla seniorów. Niektórzy nie muszą płacić podatku

Niska emerytura to powszechny problem Polaków. Nic dziwnego, że wielu z nich decyduje się pracować, nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. Takie osoby muszą jednak pamiętać zarówno o dodatkowych przywilejach, jak i obowiązkach. Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z ulgi dla seniorów? 

ZUS, pieniądze
11.05.2024 13:09 14. emerytura. Kiedy wypłaty i o jakich kwotach mowa?

Dodatkowe emerytury wypłacane przez ZUS stanowią dla wielu seniorów niemałą pomoc. W 2024 r. pobierający świadczenia, mogą liczyć na wypłatę nie tylko trzynastej, ale i czternastej emerytury. O jakich kwotach mowa?

ZUS, koperta, pieniądze
11.05.2024 11:00 ZUS wydał ważny komunikat. Emeryci powinni o tym wiedzieć

W najbliższych dniach emeryci i renciści powinni być czujni. Jak informuje ZUS, już wkrótce w ich ręce trafią ważne dokumenty. Listy zawierają jednak nie tylko kluczowe informacje. Część seniorów będzie musiała zrobić jedną rzecz.

ZUS, pieniądze
11.05.2024 10:44 ZUS może zmniejszyć wypłaty dla emerytów. Trzeba być czujnym

Ważna informacja dla rencistów i emerytów pobierających wcześniejsze świadczenia. Już niedługo Zakład Ubezpieczeń Społecznych może zmniejszyć limity dorabiania. Kiedy i na co zwrócić uwagę?

pieniądze
05.05.2024 13:34 Takie zniżki przysługują seniorom. Wiele osób nie ma o nich pojęcia

Seniorzy mogą skorzystać z szeregu zniżek i ulg, które pozwolą im zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wiele osób nie zna jednak swoich praw. Podsumowujemy, na co mogą liczyć emeryci.

legitymacja emeryta-rencisty
05.05.2024 08:53 Ważne informacje dla seniorów. Chodzi o legitymacje emerytów

Legitymacja emeryta-rencisty to ważny dokument dla każdego seniora. Jego posiadanie pozwala wiele zaoszczędzić, warto jednak pamiętać, by w tej sytuacji mieć legitymację przy sobie. Aby ją otrzymać, konieczne jest jedno działanie.

Dłonie
04.05.2024 22:16 Tyle wyniesie 14.emerytura. Wiele osób może się rozczarować

Tegoroczne świadczenia związane z czternastkami będą niższe niż w zeszłym roku. Emeryci mogą więc zastanawiać kiedy i w jakiej kwocie środki trafią na ich konta. Wiele osób może być niezadowolonych z wprowadzonych rozwiązań. 

ludzie w sanatorium
04.05.2024 16:20 Odpoczynek w sanatorium NFZ za darmo. Takie warunki musisz spełnić

Zastanawiasz się w jaki sposób mógłbyś skorzystać z możliwości bezpłatnego pobytu w sanatorium na koszt NFZ? Oto informacje, kto ma prawo do skorzystania z tego rodzaju świadczenia oraz jakie należy wykonać kroki, aby uzyskać odpowiednie skierowanie. 

seniorzy
29.04.2024 10:24 Nawet 500 zł rocznie więcej do emerytury. Mamy oficjalne wyliczenia

Babciowe to nowe wsparcie finansowe skierowane do rodziców, którzy chcą wrócić do pracy po urlopie rodzicielskim. Jak się okazuje, świadczenie ma być korzystne także dla seniorów, którzy będą mieli możliwość podwyższenia swojej emerytury. Przedstawiamy szczegóły. 

Pieniądze, ZUS, minister Domański
28.04.2024 19:33 Prognozy waloryzacji rent i emerytur na 2025 r. Są szczegółowe wyliczenia

Jak podaje “Fakt” - jeżeli prognozy resortu finansów na 2025 r. się sprawdzą - w przyszłym roku może nas czekać jedna z mniejszych w ostatnich latach waloryzacji rent i emerytur. W najbliższy wtorek rząd ma pracować nad ważnym dokumentem. 

senior
23.04.2024 14:22 Bon senioralny będzie opóźniony? Padł nowy termin

Bon senioralny to nowa forma wsparcia dla polskich emerytów. Projekt ustawy dotyczący świadczenia jest już gotowy, ale okazuje się, że seniorzy będą musieli na nie jeszcze trochę poczekać. Ministra ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz podała datę. 

seniorka, portfel
23.04.2024 12:12 Takie wypłaty trafią na konta emerytów w maju. Znamy szczegółowe wyliczenia

Emeryci co miesiąc otrzymują świadczenia finansowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ostatnio odbyła się coroczna waloryzacja, która znacznie podniosła wypłaty dla seniorów. Wiadomo już, jakie kwoty trafią na konta Polaków w maju. Przedstawiamy szczegóły. 

babcia, dziecko
22.04.2024 17:30 Babciowe może zostać wstrzymane? Rodzice pytają o jedną sytuację

Wypłaty z programu ”aktywny rodzic” ruszą lada chwila. Nic więc dziwnego, że rodzice mają wiele pytań o nowe świadczenie. Komu przysługuje babciowe? W jakim celu jest przyznawane? A także: czy wypłaty zostaną wstrzymane, kiedy rodzic będzie na L4? Rozwiewamy wątpliwości!

przedłużacz, prąd, gniazdko
21.04.2024 10:34 Wiemy, ile wyniesie bon energetyczny. Jest projekt ustawy

Podwyżki cen prądu coraz bliżej, podobnie jak wprowadzenie zapowiadanego przez rząd bonu energetycznego. Komu będzie przysługiwało świadczenie i ile wyniesie? Projekt ustawy zdradza, ile pieniędzy dostaną Polacy.

przedłużacz
09.04.2024 18:25 Od 1 lipca wyższe ceny za prąd. Będzie pakiet pomocowy

Do odmrożenia cen prądu zostało coraz mniej czasu. Rachunki mają wzrosnąć już za niecałe trzy miesiące. Ministra klimatu i środowiska zapowiada jednak trzy kroki mające zagwarantować akceptowalny poziom cen dla wszystkich. Wszyscy mogą liczyć na wsparcie?

ZUS, listy
05.04.2024 13:02 ZUS wysyła decyzje do emerytów i rencistów. Chodzi o waloryzację

W kwietniu emeryci i renciści dostaną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pisma z decyzjami, o waloryzacji ich świadczeń oraz przyznaniu 13. emerytury. Zakład zwaloryzował niemal 9,5 mln rent i emerytur. Seniorzy dowiedzą się z listów, o ile wzrosną wypłacane im środki.

Pieniądze
05.04.2024 11:32 Nawet 3096 zł rocznie do emerytury. Ruszyły pierwsze wypłaty

Ruszyły wypłaty dodatków do emerytur. Pierwsi seniorzy już dostali przelewy na kwotę 258 zł. Świadczenie jest comiesięczne i raz przyznane obowiązuje dożywotnio. W skali roku daje to 3096 zł wsparcia do zasadniczej emerytury. Nie dotyczy jednak każdego. 

ZUS
03.04.2024 17:01 Przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Trudno uwierzyć, ile przelewa mu ZUS

Emerytura minimalna nie we wszystkich przypadkach oznacza minimalne pieniądze wypłacane przez ZUS. W Polsce przybywa seniorów otrzymujących tzw. mikroemeryturę. Jeden z seniorów otrzymuje miesięcznie jedynie… 13 groszy emerytury.

pieniądze, portfel
03.04.2024 16:05 ZUS wypłaci nawet 3888 zł rocznie. Niektórzy nie muszą nawet składać wniosku

Dodatek pielęgnacyjny wypłacany jest przez ZUS. Pieniądze otrzymują konkretne osoby, które spełniają jeden z dwóch warunków. Po waloryzacji emerytur i rent od 1 marca 2024 r. do kieszeni uprawnionych seniorów trafia aż 324,39 zł miesięcznie. Niektórzy nie muszą składać nawet kluczowego druku.

Legitymacja emeryta-rencisty
01.04.2024 14:38 Ważne wieści dla seniorów. Są zmiany w legitymacjach emerytów

Polacy otrzymują legitymacje emerytów w momencie, gdy uzyskują prawo do pobierania emerytury. Istnieje także elektroniczna wersja tego dokumentu, z którego korzysta wiele osób. Teraz wprowadzono kilka ważnych zmian. Przedstawiamy szczegóły.

emeryci
28.03.2024 14:59 Bon energetyczny specjalnie dla seniorów? Resort odpowiada

Wyczekiwany bon energetyczny wciąż jest na etapie przygotowań. Wiemy już jednak, kiedy poznamy więcej szczegółów. Minister Klimatu zdradziła jednak, która grupa najbardziej może liczyć na wsparcie — jednoosobowe gospodarstwa emeryckie. Szefowa resortu wyjaśniła, dlaczego.

seniorzy
25.03.2024 15:29 Bezpłatny transport dla seniorów. Dziś mija ostateczny termin

Jeszcze tylko dzisiaj seniorzy mogą zgłosić chęć do skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Osoby starsze i osoby z niepełnosprawnością mogą również skorzystać z prawa do głosowania korespondencyjnego. Muszą jednak spełnić warunki — i natychmiast to zgłosić!

Autobus
23.03.2024 20:56 Darmowa komunikacja miejska dla seniorów. Jest tylko jeden warunek

Okazuje się, że polscy seniorzy mają możliwość korzystania z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo. Taki przywilej nie przysługuje jednak wszystkim, bowiem trzeba spełnić jeden, kluczowy warunek. Kto konkretnie może jeździć bez konieczności kupowania biletu?

pieniądze
21.03.2024 16:24 Dodatkowe 2150 zł dla seniorów. Skorzysta ponad pół miliona osób

Seniorzy wciąż czekają na kolejne wieści od minister ds. polityki senioralnej, Marzeny Okły-Drewnowicz, w sprawie nowej formy wsparcia. W tym tygodniu wreszcie poznaliśmy konkretną kwotę. Kiedy ”bon senioralny” wejdzie w życie?