Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Elektronika

Elektronika

Sala plenarna Sejmu
25.11.2023 12:21 Nowy przywilej dla posłów. Zwykły Polak może o tym tylko pomarzyć

Wśród wielu przywilejów przysługujących posłom jest również możliwość otrzymania tańszych ofert na drogie produkty i towary. Teraz mogą oni z tego skorzystać - pojawiła się bowiem zupełna nowość w Sejmie. Polacy o takich zniżkach i takim sprzęcie mogą jedynie pomarzyć.

Media-Markt-sklep
18.11.2023 18:02 Chiński gigant chce przejąć Media Markt. "Europę zaleje fala taniej elektroniki"

Chińska firma JD.com, która handluje sprzętem elektronicznym, jest zainteresowana zakupem niemieckiej grupy Ceconomy. To właśnie do niej należą znane z branży elektronicznej marki takie jak Media Markt czy Saturn (sklepy spod tego szyldu zniknęły z Polski kilka lat temu i przeszły rebranding właśnie na Media Markt). Rozmowy dot. odsprzedania udziałów mają trwać już od kilku miesięcy. Przedstawiciele branży ostrzegają, że jeśli dojdzie do transakcji, europejski rynek może zalać fala taniej elektroniki.

Laptop
10.09.2023 12:11 Microsoft wprowadza ważne zmiany w obsłudze sprzętu. Użytkownicy mogą napotkać problemy

Nadchodzą ważne zmiany w działaniu systemu operacyjnego Windows. Rozwijający oprogramowanie Microsoft podjął decyzję, aby całkowicie zmienić to, jak działa część sterowników. Może to się dla części użytkowników skończyć nieprzyjemnym zaskoczeniem – z dnia na dzień mogą się pojawić problemy z działaniem całej klasy sprzętu.

Pilot i smartfon
06.09.2023 14:42 Disney+ w bardzo atrakcyjnej promocji aż na 3 miesiące. Skorzystać mogą nie tylko nowi użytkownicy

Usługa Disney+ zaprezentowała nową promocyjną ofertę, dzięki której dostęp do tamtejszych filmów i seriali można uzyskać w bardzo atrakcyjnej cenie. Co ważne, propozycja nie jest adresowana wyłącznie do tych użytkowników, którzy dotąd nie korzystali z Disney+, a z obniżonych cen można korzystać nawet przez kwartał. Z decyzją o skorzystaniu z nich warto się jednak pośpieszyć.

Smartfon
05.09.2023 18:04 Rekordowe spadki i marazm na europejskich rynkach smartfonów. Ze wzrostów cieszą się w Rosji

Nadszedł kiepski okres dla europejskiego rynku smartfonów. Według badań przeprowadzonych przez analityków z Counterpoint Research liczba sprzedanych urządzeń jest rekordowo niska i dotyczy to zarówno zachodniej, jak i wschodniej części kontynentu. Co ciekawe, zupełnie odwrotna tendencja ma miejsce na rynku, na którym spodziewać moglibyśmy się największego spowolnienia.

Huawei Matebook 14s
05.09.2023 16:11 Nachodzi chińska alternatywa dla Windowsa. Nowy system ma szansę podbić zachodnie rynki

Być może żadna korporacja nie ucierpiała od nałożonych przez USA sankcji tak bardzo jak Huawei. Smartfony producenta z dnia na dzień przestały być konkurencyjne na rynkach zachodnich za sprawą braku integracji z usługami Google. Niemniej Huawei nie tylko nie planuje wycofywać się z produkowania smartfonów, lecz ma także ambitne plany podbicia rynku komputerów osobistych.

Laptop
04.09.2023 11:26 Wymuszą aktualizację do nowej wersji Windowsa. Zmiany rozpoczną się w październiku

Użytkowników Windowsa, którzy przywykli do tego, że kolejne wersje duże wersje tego systemu operacyjnego są publikowane w dużych odstępach czasowych, może wkrótce czekać zaskoczenie. Microsoft planuje zakończenie wsparcia dla jednej z najpopularniejszych wersji programu. Wkrótce Windows 11 w wersji 21H2 przestanie być wspierany, a wszystkich, którzy nadal z niego korzystają, czeka przymusowa aktualizacja.

Laptopy w szkołach
04.09.2023 10:33 Laptopy dla uczniów już w szkołach. Wiemy, co się na nich znajdzie

Pierwsze laptopy objęte rządowym projektem już trafiły do szkół. Tak wynika ze słów wiceministra cyfryzacji, Pawła Lewandowskiego. Wiemy również, co znajdzie się na laptopach w kontekście programów i systemów operacyjnych.

Monitor
03.09.2023 14:25 Trójwymiar bez okularów. Nowy monitor hitem branżowych targów

Można odnieść wrażenie, że z roku na rok targi branży tech mają coraz mniejsze znaczenie. Najwięksi producenci rezygnują z obecności na nich na rzecz imprez organizowanych na wyłączność. Niemniej podczas trwających właśnie w Berlinie targów IFA udało się zaprezentować urządzenie, które wzbudza zainteresowanie. Jest nim Lenovo ThinkVision 27 3D Monitor.

None
03.09.2023 11:28 Microsoft usunie słynny komponent Windowsa. Masz go na komputerze od 28 lat

Harmonogram prac nad systemem operacyjnym Windows trudno uznać za przewidywalny. Najlepszym przykładem jest Windows 11, który według narracji prowadzonej po premierze Windowsa 10 nigdy miał się nie ukazać, a dziś z powodzeniem jest instalowany na lwiej części dostarczanych na rynek laptopów. Niemniej i sam Windows 11 ewoluuje, o czym przekonają się wkrótce jego użytkownicy.

Smartfon
30.08.2023 16:58 Tryb ciemny w smartfonie – czy warto z niego korzystać? Upadają mity o energooszczędności i pozytywnym wpływie na zdrowie

Wraz z popularyzacją ekranów OLED w smartfonach powszechnie ugruntowało się przekonanie, że tryb ciemny w aplikacjach nie tylko zmniejsza zapotrzebowanie urządzeń na energię, ale także ma mniej szkodzić wzrokowi. To zachęciło twórców oprogramowania do oferowania trybu ciemnego w coraz większej liczbie programów, ale także skłoniło do zmian samych użytkowników, przekonanych o zaletach trybu ciemnego. Ale czy słusznie?

Kolejka przed Apple Store.
30.08.2023 15:40 Znamy datę premiery nowych iPhone'ów. Oto wszystko, co już o nich wiadomo

Znamy już datę premiery nowej odsłony smartfonów iPhone. Choć Apple niestety odzwyczaiło nas od tego, że każda kolejna generacja tych urządzeń to ważne branżowe wydarzenie, a w ostatnich latach kolejne odsłony różniły się między sobą na tyle mało, że nie wywoływały wielkiego zainteresowania, to w przypadku iPhone’a 15 może być inaczej. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co już o nim wiadomo. 

Huawei
29.08.2023 14:47 Niespodziewana premiera Huawei Mate 60 Pro. Nowy smartfon zaoferuje coś wyjątkowego

Bez szumnych zapowiedzi, ani hucznych imprez towarzyszących Huawei zaprezentował swój nowy flagowy smartfon Huawei Mate 60 Pro. Producent przyzwyczaił nas już do tego, że seria Mate to najbardziej zaawansowane i bezkompromisowe urządzenia i nie inaczej jest tym razem. To jednak nie wysoka jakość wykonania, jakość zastosowanych aparatów czy wydajność konfiguracji sprzętowej będzie decydować o tym, czy Mate 60 Pro znajdzie szersze grono odbiorców.

Smartfon
27.08.2023 12:02 Ostateczny koniec dawnego giganta? Te smartfony mieli kiedyś wszyscy

Nie każda korporacja z branży tech jest tak odporna na zachodzące na rynku zmiany, jak Microsoft, Google czy Apple. Nie brakuje przykładów firm, które niegdyś święciły triumfy, spychając konkurencję w cień, a dziś – w efekcie braku wystarczająco szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby i wymagania – albo są cieniami samych siebie, albo w ogóle zniknęły z rynku. W zawieszeniu pomiędzy tymi stanami zdaje się trwać producent niegdyś najpopularniejszych smartfonów biznesowych na świecie.

Sklep w centrum handlowym
16.06.2023 16:02 Legendarna marka powraca. W sklepach pojawi się jesienią

Po kilku dekadach nieobecności (i jednej nieudanej reaktywacji), na polski rynek powróci legendarna marka z czasów PRL. Pierwsze gotowe produkty mają się pojawić w sklepach już jesienią.