Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Apteka

Apteka

Poczta Polska
03.04.2024 14:12 Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Zyskała ogromną popularność

Poczta Polska jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty ciekawą usługę kurierską, z której mogą korzystać apteki internetowe i drogerie. Okazuje się, że zyskała ona ogromną popularność i dzięki niej w ubiegłym roku odnotowano potężny wzrost nadań przesyłek.

apteka
20.03.2024 22:31 Popularny lek wycofany z obrotu. Nie spełnia wymagań jakościowych

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o pilnym wycofaniu z obrotu znanego leku stosowanego przez osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego. Jak przekazano, powodem decyzji jest wada jakościowa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

apteka
09.03.2024 17:17 Od 1 kwietnia duże zmiany dla pacjentów. Chodzi o recepty

Nadchodzą istotne zmiany dla farmaceutów i pacjentów. Marzec to ostatni miesiąc, w którym możliwe jest wystawianie e-recept na dotychczasowych zasadach. Już za kilka tygodni wszyscy lekarze będą musieli wypisywać leki według nowego, zupełnie innego schematu. Co to dla nas oznacza?

apteka
07.03.2024 12:44 Popularny lek przeciwbólowy wycofany. "Realne zagrożenie dla pacjentów"

GIF poinformował o pilnym wstrzymaniu w obrocie popularnego leku o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W produkcie wykryto nieprawidłowości związane z jakością, które “stwarzają realne i bezpośrednie zagrożenie dla pacjentów”.

Apteka
12.02.2024 21:29 Dwie serie leku wycofane z obrotu. Znamy powód

W poniedziałek, 12 lutego, Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z rynku dwóch serii leków Misintu. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności i obejmuje całą Polskę. Powodem jest wada jakościowa.

apteka
09.02.2024 17:44 Usługi farmaceutyczne bez kolejki. Skorzysta aż 15 grup

Wiele osób, którym przysługują dodatkowe uprawnienia, nawet o nich nie wie. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z usług farmaceutycznych z pominięciem kolejki. Od początku 2024 roku, lista osób, które w aptece nie muszą czekać, jest jeszcze dłuższa niż wcześniej.

recepta
01.02.2024 20:56 Będą duże zmiany w aptekach. Chodzi o recepty. Organizacje farmaceutyczne protestują

Szykuje się duża zmiana w aptekach. Lekarze, według zapowiedzi, mają w inny sposób wystawiać recepty. Dzięki temu pacjent miałby szansę na tańsze leki.  Sprawa budzi jednak wielkie kontrowersje. Część środowiska farmaceutycznego protestuje i apeluje do rządzących o to, by nie wprowadzać zapowiadanych zmian. O co dokładnie chodzi?

apteka
19.01.2024 08:54 Popularny lek wycofany z aptek w całej Polsce. GIF wydał zakaz

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu serii popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Wydano także zakaz wprowadzenia na rynek kolejnych dwóch serii. Znamy powody decyzji GIF.

Apteka
13.01.2024 23:15 Rewolucja w refundacji leków. Warto wiedzieć przed kolejna wizytą w aptece

Od Nowego Roku zaszły spore zmiany w aptekach. Nie chodzi jednak o godziny otwarcia, a o zasady refundacji leków, które wprowadziło Ministerstwo Zdrowia. Zakres zmian jest duży.

Apteka
11.01.2024 20:33 Rewolucja w aptekach. Nie tylko nowe godziny otwarcia

Od Nowego Roku w życie weszło sporo zmian w funkcjonowaniu aptek. Największe pacjenci odczują w kontekście godzin otwarcia - jednak są również inne nowości, których nie warto ignorować.

Apteka
04.01.2024 14:31 Popularny lek przeciwbólowy usunięty z aptek. Pilny komunikat GIF

Popularny lek przeciwbólowy zostaje wycofany z aptek w całym kraju. Taką właśnie decyzję podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny, który także zakazał wprowadzania leku do obrotu. Wszystko to z powodu poważnych wad jakościowych. 

Apteka
14.11.2023 11:50 Nagły zwrot w sprawie aptek. Zaskarżono ustawę

Dwa miesiące po podpisaniu przez prezydenta ustawy dotyczącej aptek, dokonał się niespodziewany zwrot w sprawie. Ustawa została bowiem zaskarżona przez Konfederację Lewiatan do Komisji Europejskiej. Podzielenie przez KE opinii Konfederacji oznaczać będzie spore problemy dla Polski.

Apteka
13.11.2023 22:54 Nadchodzi rewolucja w aptekach. ""Nie będzie gwarancji otwarcia"

Wraz z początkiem nowego roku dokona się istna rewolucja w aptekach. Zmieni się nie tylko funkcjonowanie placówek, ale również i sama sytuacja pracujących w nich farmaceutów. Wszystko jest spowodowane reformą prawa farmaceutycznego.

Apteka
02.11.2023 12:02 Od 1 listopada ważne zmiany dla pacjentów. Nowa lista leków refundowanych

W środę weszły w życie spore zmiany dotyczące refundowanych leków. Pojawiła się nowa lista - wraz z nią, refundacją od początku listopada objęto blisko 80 nowych leków.

apteka
22.10.2023 19:45 Od 1 listopada duże zmiany w aptekach. Chodzi o recepty i darmowe leki

Już za chwilę w życie wejdą zapowiadane od dłuższego czasu zmiany w zasadach wystawiania i realizacji recept. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 listopada. Modyfikacje mogą przysporzyć wielu osobom sporo kłopotów. Chodzi bowiem o czas wykupienia leków oraz ich ewentualne zamienniki.

Leki z apteki
30.09.2023 21:17 Setki Polaków biorą ten lek. Jeżeli masz go w domu, natychmiast wyrzuć

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nakazał natychmiastowe wycofanie z obrotu popularnego leku przeciwbólowego. Wszystkie osoby, które posiadają go w swoich apteczkach, mają jak najszybciej się go pozbyć.

Apteka
24.07.2023 11:42 Rewolucja w aptekach. Nowość dla klientów i właścicieli

Oddany do konsultacji projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia zakłada ważną zmianę dla punktów zaopatrujących na zlecenie wyroby medyczne. Dotyczy to również aptek. Wynika bowiem z niego, że te miejsca będą musiały zyskać dodatkowe pomieszczenie dla klientów.