BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Mieszkowski wydał na taksówki krocie. Rachunki posła po 3 latach są nieprawdopodobne

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Taxi Krzysztof Mieszkowski zamawiał najczęściej i najwięcej spośród wszystkich polskich deputowanych. Jak podaje Wirtualna Polska, polityk, który na początku kadencji Sejmu zasilał szeregi Nowoczesnej, a obecnie jest członkiem klubu PO-Koalicja Obywatelska, wydał na przejazdy taksówkami aż 74 tys. złotych, co czyni go absolutnym rekordzistą. Co na ten temat ma do powiedzenia sam Mieszkowski?

Jak tłumaczy główny zainteresowany, cytowany przez Wirtualną Polskę, przejazdy taksówkami były związane z jego "aktywnością poselską": "Wydatki na taksówki są związane z moją aktywnością poselską i mieszczą się w budżecie biura".

Taxi było ulubionym środkiem transportu Mieszkowskiego?

Wygląda więc na to, że poseł Mieszkowski umiejscowił taxi jako swój ulubiony sposób transportu. Choć jest rekordzistą, w Sejmie nie brakuje mu podobnych. W sprawozdaniach poselskich znaleźć można także informacje dotyczące kilometrówek, czyli zwrotów za paliwo wykorzystane do przemieszczania się w celu pełnienia swoich poselskich obowiązków. Rekordzistą w tej materii jest Piotr Liroy-Marzec, który w ciągu roku pobrał 41 tys. złotych rocznie i przekroczył tym samym limit 35 tys. złotych.

Znacznie bardziej kontrowersyjna jest jednak sprawa wiceministra cyfryzacji, Adama Andruszkiewicza, który w ciągu lat 2016-2018 pobrał z publicznej kasy 90 tys. złotych na kilometrówki. W samym 2016 roku pobrał 35 tys. złotych, choć nie miał ani prawa jazdy, ani auta - jak wynika z oświadczenia majątkowego. Jak jednak tłumaczy Marcin Zabłudowski z jego biura poselskiego, auta w wykazie nie ma, bo jego wartość nie przekracza 10 tys. złotych.

Auta w oświadczeniu nie ma, bo był to samochód o wartości poniżej 10 tys. zł użytkowany na podstawie umowy użyczenia. Od momentu, gdy Adam Andruszkiewicz został ministrem, nie pobiera już tego ryczałtu - mówił Wirtualnej Polsce Zabłudowski.

Tagi:

NowoczesnaSejmPolska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spore zmiany dla właścicieli nieruchomości. Znika jedno z praw
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szef MON zachęca do służby wojskowej. Obiecuje dodatkowe 1000 zł i dodatkowy urlop
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zrobisz jeden błąd i oszuści uzyskają dostęp do Twojego Facebooka
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zawód bezrobotny. W Niemczech zmarł człowiek, który 46 lat żył na koszt państwa i był z tego dumny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plastikowy dokument tożsamości odejdzie do lamusa. Czas na mDowód
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]