BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.06.2019. n/z Stos wegla przygotowany na sprzedaz.

EAST NEWS

Tańszy węgiel kupisz tylko przez godzinę dziennie. PGG zdradziło, co czeka klientów sklepu internetowego

19 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGG oferujące ekogroszek i inne produkty z węgla po znacznie niższych od przeciętnych cenach, przeżywa istny szturm na swój sklep internetowy. Zainteresowanie jest tak olbrzymie, że klienci nie mogą sfinalizować zakupów, albo trafiają na "puste półki". PGG zdradziło jednak, w których godzinach dnia najlepiej dokonywać zakupów.

W ubiegłym tygodniu prezes PGG ogłosił, że sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej oferuje węgiel i ekogroszek w cenach o połowę tańszych niż w składach węgla. Biorąc pod uwagę cenę węgla w ostatnim czasie, nie ma się co dziwić, że Polacy palący węglem rozpoczęli szturm na e-sklep PGG. Tymczasem napotkać mogą albo komunikat o zbyt dużej liczbie transakcji zakupu, albo po informację o braku poszukiwanego towaru.

Sklep PGG obsłuży tylko przez godzinę dziennie

Czytelnik biznesinfo.pl pisał 2 dni temu, że nie jest w stanie się nawet zalogować do sklepu internetowego PGG. Podobne wpisy można znaleźć na licznych forach i w mediach społecznościowych, gdzie klienci narzekają na brak możliwości finalizacji transakcji zakupu.

Dziennikarze spider's web, na których powołuje się "Wprost" postanowili ustalić, czy istnieje możliwość skorzystania z oferty sklepu internetowego PGG. W tym celu skontaktowali się z rzecznikiem grupy, który jednak powiedział jedynie, że od początku sprzedaży internetowej węgiel trafił już do 1400 gospodarstw domowych. Potwierdził również, że towar znika błyskawicznie.

Spider's web postanowił więc zadzwonić do paru punktów sprzedaży PGG i tam otrzymał informację, że największa szansa na zakup taniego ekogroszku pojawia się przez godzinę dziennie między 18 a 19. Wtedy możemy załapać się na dostawę towaru i zdobyć upragniony węgiel. Należy jednak pamiętać o olbrzymim zainteresowaniu i zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", mówił jeden z pracowników składów PGG.

Nasza redakcja odwiedziła sklep intenretowy PGG kilka minut po godz. 19. Po przejściu weryfikacji w celu ustalenia czy nie jesteśmy robotami, zyskaliśmy dostęp do informacji o ofercie. PGG w swoim e-sklepie posiada ponad 30 produktów z węgla, jednak każdy z nich opatrzony jest informacją o braku dostępności. 

ekogroszek

ekogroszek w sklepie internetowym PGG

Ekogroszek tańszy niemal trzykrotnie

Patrząc na ceny produktów węglowych PGG nie ma się co dziwić, że zainteresowanie jest tak olbrzymie. Podczas gdy w wielu składach węglowych tona ekogroszku sięga już ponad 3 tys. zł na tonę, najdroższy produkt w e-sklepie PGG, czyli “Karolinka Ekogroszek może nabyć za 1175 zł za tonę. 

Nadal rosnące ceny ekogroszku z pewnością zachęcą jeszcze więcej Polaków do prób zakupu węgla bezpośrednio ze sklepu internetowego PGG. 

Prezes PGG Tomasz Rogala zapowiadał, że “Każdego dnia zmniejsza się liczba osób, które są zagrożone tym, że miałyby nie otrzymać węgla [wypowiedź z 11.05.22]”. PGG ma przygotować znacznie więcej węgla na potrzeby klientów indywidualnych, jednak ten proces nie nastąpi z dnia na dzień. 

Tagi:

węgiel

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Pompy ciepła biją kolejne rekordy popularności. Widać to już nawet na giełdzie

Czytaj więcej >

Energetyka

Prezes PGE: czeka nas bardzo trudna zima. Powinniśmy oszczędzać energię

Czytaj więcej >
jacek sasin

Energetyka

Gazprom będzie rozliczony ze swoich działań. Jacek Sasin zapowiada konsekwencje

Czytaj więcej >

Energetyka

Polska i Niemcy zacieśniają współpracę energetyczną. Umowa jest gotowa

Czytaj więcej >
sejm

Energetyka

Sejm podjął decyzję, ustalona cena węgla stała się faktem. 996,60 zł za tonę

Czytaj więcej >
Raty wzrosną o 200 zł?

Energetyka

Program "Czyste Powietrze" nadal czeka na wnioski. Możesz dostać nawet 69 tys. zł

Czytaj więcej >