Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Handel > Takich okazji jeszcze nie było. Klienci mogą skorzystać tylko dziś
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.12.2023 15:44

Takich okazji jeszcze nie było. Klienci mogą skorzystać tylko dziś

Sklep Lidl
Marek BAZAK/East News

10 grudnia wypada jedna z dwóch niedziel handlowych w grudniu. Z tej okazji wiele sieci handlowych przygotowało takie promocje, na widok których klienci z pewnością będą robić zakupy jeszcze w ostatnich godzinach funkcjonowania placówek.

Niedziele handlowe w grudniu

Decyzja o zmianach ws. niedziel handlowych w grudniu została podjęta dość niedawno. Przyczyną wszystkiego było dotychczas obowiązujące prawo - według niego, w grudniu druga niedziela handlowa wypadała w Wigilię, co spowodowało ostrą dyskusję w przestrzeni publicznej.

Efektem dyskusji była szybka reforma prawna - w ten oto sposób, niedziele handlowe cofnięto o tydzień, czyli na 10 i 17 grudnia. Nic zatem dziwnego, że specjalne oferty na ten pierwszy dzień przygotowało sporo sieci sklepów obecnych w Polsce.

Nowość w sklepach Lidla. Klienci dostali już dzięki temu 100 tys. zł

Atrakcyjne promocje

Jak podaje serwis o2.pl, oferty specjalne obowiązujące tylko 10 grudnia obejmują nie tylko przeceny - znalazły się bowiem produkty rozdawane za darmo. Tak jest chociażby w przypadku sieci Biedronka, w której drugą kostkę masła extra marki “Mleczna Dolina” czy drugie opakowanie sera żółtego “Światowid” można otrzymać w gratisie.

Są jednak jeszcze ciekawsze oferty. Zakup termorobota marki Icook oznacza, że klienci mogą wziąć kompletnie za darmo opiekacz do chleba. Z kolei za zakup klawiatury, klient całkowicie w gratisie otrzyma mysz komputerową, co pozwala na przygotowanie niezłego prezentu specjalnie pod komputer.

Czas tylko do końca dnia

Podobna sytuacja ma miejsce w Kauflandzie. Tutaj jednak trzeba zakupić zdecydowanie więcej sztuk niż w Biedronce - przykładowo, zakup trzech konserw mięsnych czyni czwarty egzemplarz darmowym. Natomiast spośród perełek i płynów Lenor, trzeci tańszy produkt można otrzymać w gratisie.

Nie inaczej jest w Lidlu - tutaj również promocje są ciekawe. Przeceniono o 60 proc. wybrane produkty marki Deluxe, zaś przy zakupie dwóch sztuk Pantsy Lupilu Premium są o połowę tańsze. Z kolei kupując majonez Kania obowiązuje zasada 1+1 gratis.

źródło: o2.pl