Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Świetna wiadomość dla wielu Polaków. Pensja netto może wzrosnąć o 300 zł
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 17.08.2023 20:36

Świetna wiadomość dla wielu Polaków. Pensja netto może wzrosnąć o 300 zł

pieniądze
BiznesInfo

W chwili obecnej, kwota wolna od opodatkowania wynosi 30 000 złotych. Platforma Obywatelska zapowiada, że jeżeli wygra wybory podwoi tę kwotę, podniesie ją do 60 000 złotych. 

300 zł więcej w kieszeni

Osoby zarabiające w zakresie od minimalnej krajowej, która wynosi 3600 zł brutto, do około 7000 zł brutto, mogą potencjalnie odnieść korzyść z niższego obciążenia podatkowego, co z kolei może wpłynąć pozytywnie na kwotę netto otrzymywanej pensji.

Warto jednak podkreślić, że potencjalne zwiększenie pensji jest uzależnione od wyniku nadchodzących wyborów, aby taki scenariusz miał szansę się spełnić, KO musiałaby odnieść zwycięstwo. Obecnie mamy więc do czynienia tylko z teoretycznymi wyliczeniami.

Przykłady, ile można zyskać

Jeżeli kwota wolna od podatku powiększyłaby się do 60 000 zł, to przy wynagrodzeniu 7000 zł brutto (przy umowie o pracę) w twojej kieszeni każdego miesiąca zostałoby 300 zł więcej. 

Przy wynagrodzeniu 5000 zł brutto - 187,75 zł.

Przy wynagrodzeniu wynoszącym 4500 brutto - 136 zł.

Posłanka KO o nowym pomyśle

“Platforma Obywatelska proponuje największą w historii obniżkę podatków! Wejdź na https://obnizymypodatki.info i zobacz jak skorzystasz na naszej propozycji!” - pisze na swoim koncie w serwisie twitter posłanka KO Kinga Gajewska.

- Jesteśmy partią, która chce reprezentować ludzi, którzy chcą pracować. Proponujemy największą obniżkę podatków w historii Polski - czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatków do 60 000 zł. Przy zarobkach do 6 000 zł nie zapłaci się podatku - poinformowała jakiś czas temu posłanka KO Kinga Gajewska.