BiznesINFO.pl > Energetyka > Suwałki mają problem z dostawcami prądu
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.12.2022 12:56

Suwałki mają problem z dostawcami prądu

Te osoby mogą zapomnieć o dopłatach do prądu. Ich wnioski zostaną odrzucone.
Domena publiczna

W przetargach na dostawę prądu dla Suwałk nie wystartował żaden dostawca energii elektrycznej. Stawia to miasto przed poważnym problemem, gdyż świadczenie usługi dostawy energii miałoby się zacząć już za tydzień.

Urząd Miasta w Suwałkach unieważnił trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej dla miasta. Jak informuje portal money.pl, powód był ten sam co poprzednio: brak zgłoszonych ofert.

Prezydent: to nie do pomyślenia

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, powiedział w rozmowie z money.pl że brak dostaw prądu dla miasta jest niewyobrażalną sytuacją. Zaznaczył równocześnie, że zgodnie z nowo uchwaloną ustawą to państwo ma obowiązek dostarczania energii elektrycznej obywatelom według określonych warunków.

Z drugiej strony jednak Urząd Miasta spodziewa się, że prąd w Suwałkach w przyszłym roku będzie. Pytanie jedynie brzmi, jaka będzie jego cena.

Na pewno nie ma możliwości powrotu do ceny z 2020 roku. Tak bowiem wynika ze słów prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Rafała Gawina dla money.pl.

Grupa zakupowa na 6 dni przed czasem

Sposobem Urzędu Miasta na znalezienie dostawcy prądu ma być utworzenie grupy zakupowej. W jej skład wchodziłoby 50 członków.

Czasu na wyłonienie dostawcy zostało już bardzo mało. Do sylwestra zostało już bowiem tylko sześć dni.