Superman to kultowa postać dla świata popkultury. Właśnie sprzedano jego pelerynę za rekordową kwotę
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Grudnia 2019

Sprzedano pelerynę z pierwszego filmu o Supermanie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Superman to kultowa postać ze świata komiksów, która doczekała się wielu filmów. W poniedziałek na aukcji w Beverly Hills sprzedano pelerynę bohatera z filmu “Superman” z 1978 roku. Cena? 200 tysięcy dolarów. Podczas aukcji sprzedano także stroje z serialu “Star Trek: Stacja kosmiczna” z lat 90-tych oraz “Pogromców duchów II” z 1989 roku.

Superman miał pelerynę wartą niemal 200 tysięcy dolarów

Co ciekawe, jest to absolutnie rekordowa kwota. Jak podaje Bankier, nigdy wcześniej w historii aukcji nie przeznaczono takich pieniędzy na pelerynę superbohatera, tak jak to miało miejsce podczas poniedziałkowej aukcji. Kultowa czerwona peleryna, jaką nosił Superman, kosztowała nabywcę dokładnie 193 750 dolarów.

Czerwone wierzchnie okrycie pochodzi z filmu “Superman” z 1978 roku. W słynną postać superbohatera wcielił się Christopher Reeve, który zagrał jeszcze w filmach “Superman II” (1980), “Superman III” (1983) oraz “Superman IV” (1987). Można powiedzieć, że to najsłynniejszy Superman w historii kina, aktor już na zawsze będzie kojarzony z tą rolą.

Peleryna Supermana

Peleryna została wystawiona na sprzedaż w domu aukcyjnym Julien’s Auctions w Beverly Hills. Co ciekawe, w poprzednich latach w trakcie aukcji organizowanych właśnie tam sprzedawano rekwizyty także z innych filmów oraz należące do artystów. Sprzedano m.in. słynną sukienkę w niebiesko-białą kratkę, która ubierała Judy Garland w “Czarnoksiężniku z krainy Oz” czy gitarę zespołu The Beatles, na której grali John Lennon i George Harrison.

Rozczarowani po aukcji mogą się za to czuć fani “Władcy Pierścieni”. Jak podaje PAP, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystawiono na sprzedaż fajki Bilbo Bagginsa, jednego z bohaterów filmowej trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo Alicji Majewskiej rozpadło się w przykrych okolicznościach. Gdy były mąż zachorował, i tak wyciągnęła do niego pomocną dłoń
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Duże zmiany w emeryturach, Polacy dostaną ogromne pieniądze. Rząd podał oficjalny termin

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News