Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Sprzedano pelerynę z pierwszego filmu o Supermanie. Cena przyprawia o zawrót głowy
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 17.12.2019 01:00

Sprzedano pelerynę z pierwszego filmu o Supermanie. Cena przyprawia o zawrót głowy

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Superman miał pelerynę wartą niemal 200 tysięcy dolarów

Co ciekawe, jest to absolutnie rekordowa kwota. Jak podaje Bankier, nigdy wcześniej w historii aukcji nie przeznaczono takich pieniędzy na pelerynę superbohatera, tak jak to miało miejsce podczas poniedziałkowej aukcji. Kultowa czerwona peleryna, jaką nosił Superman, kosztowała nabywcę dokładnie 193 750 dolarów.

Czerwone wierzchnie okrycie pochodzi z filmu “Superman” z 1978 roku. W słynną postać superbohatera wcielił się Christopher Reeve, który zagrał jeszcze w filmach “Superman II” (1980), “Superman III” (1983) oraz “Superman IV” (1987). Można powiedzieć, że to najsłynniejszy Superman w historii kina, aktor już na zawsze będzie kojarzony z tą rolą.

Peleryna została wystawiona na sprzedaż w domu aukcyjnym Julien’s Auctions w Beverly Hills. Co ciekawe, w poprzednich latach w trakcie aukcji organizowanych właśnie tam sprzedawano rekwizyty także z innych filmów oraz należące do artystów. Sprzedano m.in. słynną sukienkę w niebiesko-białą kratkę, która ubierała Judy Garland w “Czarnoksiężniku z krainy Oz” czy gitarę zespołu The Beatles, na której grali John Lennon i George Harrison.

Rozczarowani po aukcji mogą się za to czuć fani “Władcy Pierścieni”. Jak podaje PAP, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystawiono na sprzedaż fajki Bilbo Bagginsa, jednego z bohaterów filmowej trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona.

Tagi: Sztuka USA Ceny