Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Straż Graniczna kupuje elektryczne motocykle. Kwota robi wrażenie
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 18.09.2023 14:25

Straż Graniczna kupuje elektryczne motocykle. Kwota robi wrażenie

Granica państwa, motocykl elektryczny
Granica - Marek BAZAK/East News, motocykl - Straż Graniczna

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska poinformowała, że formacja po raz pierwszy kupiła motocykle z napędem elektrycznym. Umowa obejmuje dostawę 14 pojazdów, które już w grudniu trafią do funkcjonariuszy. Łączna wartość jednośladów to niemal 1,2 mln złotych.

"Cicha obserwacja"

Jak tłumaczy Anna Michalska, w ubiegłym tygodniu Straż Graniczna zawarła umowę na dostawę 14 motocykli z napędem elektrycznym marki Zero Motorcycles model FZ ZF7.2. 14 elektrycznych jednośladów kosztowało niemal 1,2 mln zł. W zestawie oprócz samego motocyklu będą również szybkie ładowarki.

SG przedstawia wiele zalet takiego rozwiązania

Motocykle z napędem elektrycznym są nowością we flocie Straży Granicznej. Wśród wielu zalet takiego napędu rzeczniczka formacji wymienia m.in. niższe koszty eksploatacji i przyjazność dla środowiska. - Dają nam możliwość prowadzenia cichej obserwacji i cichego dotarcie na miejsce zdarzenia, a dzięki temu będziemy mogli skuteczniej reagować i działać - podkreśliła Michalska.

SG na zakupach

- Z uwagi na fakt, iż formacja angażuje się w ochronę środowiska, pojazdy docelowo planuje się użytkować w ochronie granicy państwowej stanowiącej granicę zewnętrzną UE w szczególności na obszarach ekologicznie chronionych tj. parkach narodowych, krajobrazowych itp. - powiedziała rzeczniczka SG.

Źródło: Business Insider

Tagi: Inwestycje